Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Відчахнута віть
Іван Немченко. Шевченкова офіра
Микола Братан. Знову експромти
Іван Немченко. Світло надії
Олег Олексюк. Доки живі. Тисячовесни
Голос Батьківщини. Випуск 5

Старицький М.П.

Михайло Старицький і розвиток української звичаєописової драми
Немченко Г. Михайло Старицький і розвиток української звичаєописової драми // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літ.-наук. зб.: Вип. 7. — К.–Херсон: Просвіта, 2010. — С. 120-128.

Михайло Петрович Старицький (1840-1904) відомий як автор етнографічно-побутової, соціально-побутової, соціально-психологічної, історичної драми, комедії. Свою частку вніс він і в розвиток звичаєописової п’єси. А твори цього жанру, як відомо, суттєво збагатили палітру вітчизняного сценічного мистецтва класичного періоду.

Персоналії: 
Михайло Петрович Старицький

Михайло Петрович Старицький народився 14 грудня 1840 року с.Кліщинці на Полтащині в дворянській сім’ї, що походила з давнього козацько-старшинського роду (нині це село існує лише в спогадах, оскільки потрапило на дно рукотворного моря).

Ще восени 1859 року з ініціативи М.Старицького та М.Лисенка було зорганізовано аматорський театр у Києві. Ця діяльність продовжувалась і в наступні десятиліття. У 1872 році був створений “Перший музично-драматичний гурток м.Києва” під керівництвом М.Старицького та М.Лисенка. Тоді ж двічі було виставлено оперету М.Лисенка “Чорноморці” на лібрето М.Старицького за Я.Кухаренком (“Чорноморський побит на Кубані між 1794-1796 роками”).

Персоналії: 
Образ Івана Мазепи в історичній романістиці М. Старицького та Б. Лепкого

Дослідницьким пером


Ірина Бардашевська


Образ Івана Мазепи в історичній романістиці М. Старицького та Б. Лепкого


Гетьман І. Мазепа належить до тих постатей в українській історії, котрі своєю діяльністю і вчинками найвиразніше виявили найвищу мету українського народу - прагнення до волі й державності. Ще за життя він викликав підвищену увагу до себе з боку політиків, митців, увагу, що не зникла й по його смерті. У Росії переломним моментом у трактуванні постаті І. Мазепи стала Полтавська битва: знак плюс був змінений на знак мінус.

Геній великого Тараса осяяв долю багатьох українських письменників ХІХ - початку ХХ ст., своєрідно віддзеркалившись у їх житті та літературно-мистецькій діяльності. Це у значній мірі стосується й постаті Михайла Петровича Старицького - корифея вітчизняного театру, видатного поета, епіка, драматурга, перекладача. Ще в школярські роки - у 4-5 класах Полтавської гімназії - письменник захопився творчістю Кобзаря. Особливий інтерес у нього викликали заборонені тексти. Любов до Шевченкової музи М.Старицький проніс через усе своє життя. Від часу свого літературного дебюту у 1865 році творами "До Тараса" ("Гей, Тарасе! Рідний батьку...") та "Голосієв" ("Голосієв! Голосієв!Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)