Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Наумич В.І. Сльоза України
Сонце на рушнику
Молода муза. Випуск 2
Анатолій Суганяк. Атом любові
Вісник Таврійської фундації. Випуск 6
Анатолій Анастасьєв. В яблучко

Анастасьєв А. Підмочена репутація // Анастасьєв А.М. Територія гідності. — К.–Херсон: Просвіта, 2014. — С. 68-69.

Підмочена репутація

Сільські хлопчаки з малолітства призви­ча­ювалися до всяких робіт, яких завжди вистачало у полі, біля худоби, в майстерні...

Для мене, наприклад, було престижним кру­тити у кузні наждачне точило, на якому дід Тиміш гострив коси для жниварок. Робота поважна, адже від нас, точильників, багато що залежало на жнивах. Та верхом хлоп’ячого вдоволення було отримати у своє розпо­ряджен­ня коня. Далеко не кожному довіря­ли основну на той час тяглову силу.

Одного дня таке щастя випало моєму ро­вес­никові Мишкові. Доручили йому возити у поле полільникам воду. Після детального інструктажу суворий конюх допоміг запрягти у водовозку кобилу Ойру і, недвозначно по­махавши пужалном батога, благословив їздо­вого: “...дивись мені, щоб без приключеній...”

Від задоволення Мишко був на сьомому небі, де у полуденному безгомінні пропливали білі хмаринки, кидаючи на землю приємну прохолоду.

Ойра весело бігла понад лісо­смугою, від­чу­ва­ючи піднесений настрій їздового, і хлопчині захотілося якось віддячити їй за це.

Що в такому випадку може бути краще від квітів? Зупинившись на узбіччі, де рясно цвіли ромашки, васильки, сокирки і ще якісь польові квіти, Мишко нарвав букет, уквітчав голову кобили і задоволений своїм шляхетним вчинком, поїхав далі.

Дорога лежала мимо лощини де ціле літо не пересихав невеличкий ставок. Вгледівши воду, конячина потягнулась до неї. їздовий великодушно попустив віжки: “...Нехай тварина нап’ється...”

І тут сталося те, від чого застерігав конюх. Ледь опустивши голову, Ойра, побачивши у воді своє уквітчане віддзеркалення, з переляку, а можливо від захоплення собою, звелася на задні ноги. Водовозка перекинулася і Мишко шубовснув у ставок, дуже підмочивши репу­тацію їздового.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)