Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Любов Єрьомічева. Дев'ятнадцать
Михайло Гончар. Селянський повстанський рух на Півдні України: (1918-1921)
Микола Сарма-Соколовський Срібне перо соколиного лету
Анатолій Дунаєв. Жива любов, жива
Микола Кабаків. Переяславська угода 1654 року
Молода муза. Випуск 3
Параскевич П. Ні дня без Шевченка // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 9. — К.–Херсон: Просвіта, 2013. — С. 220-221.
Ні дня без Шевченка

Презентації, конференції, фестивалі

Павло Параскевич

Ні дня без Шевченка

Щойно побачив світ виданий видавництвом “Веселка” оригінальний і знаковий “Український щорічник” (1814-2014), 2014”. Недавно презентував його у Херсоні ініціатор цього проекту і засновник фонду “Рідна країна” Микола Томенко – народний депутат України, літератор, політолог і меценат виданих книг та інших добрих справ, зокрема “Альбому малюнків Т.Г.Шевченка 1841-1843рр.”, дисків “Сім чудес України” із записами віршів, читаних самими письменниками, та інших. Микола Володимирович – автор перших сторінок щорічника, який відкривається його статтею “Кожен день з Тарасом Шевченком і для України” До цієї хорошої справи долучилась і громадянська організація “Муніципальна ліга Києва”, бо, як пише її голова О.Федоренко, творчість Тараса Шевченка – надзвичайно живе явище, невичерпну силу якого можна порівняти хіба що з океаном: із року в рік з надходженням материкових джерел водна стихія океану стає могутнішою. Наповнюючись живою силою та енергетикою українців, слава Великого Кобзаря вже давно вийшла за межі України, здобула визнання в усьому світі” (С. 4).
День за днем у щорічнику простежується життєвий і творчий шлях великого поета. На останній сторінці названі прізвища укладача – Ольги Яремійчук та наукових консультантів — Сергія Кальченка та Марії Корнійчук. Також згадано всіх причетних до появи цього незвичайного і з любов’ю та гарно оформленого і виданого літературно-мистецького щорічника, де вдало продумано дизайн, оригінальний зміст кожного дня ювілейного року Шевченкового 200-ліття, щоб не забувати й не пропускати і віддати належну шану й подяку усім.
Вміщені у щорічнику чудові кольорові географічні мапи – місця перебування Тараса Шевченка в Україні та в Російській імперії. Щире спасибі й за них!
На сторінках щорічника розміщені Шевченкові портрети, картини чи фрагменти з них. Поруч – чисте місце для запису “Що я зробив для України?”.
У нижній частині сторінки – інформація, де перебував, що написав, намалював, коли і де, і з ким зустрічався Т. Шевченко та інші відомості за старим стилем. Є тут і дні релігійних та інших дат календаря.
Незабутнє враження справляє вже перший перегляд виготовленого з любов’ю щорічника. Це – гідний подарунок талановитого колективу, і заслуга у цьому, насамперед, М.Томенка, без його наполегливості ми не мали б такої пам’ятної книги. Тепло вітали днями херсонці цю презентацію, на якій Микола Володимирович ще й подарував бібліотекам кілька примірників щорічника і пообіцяв надіслати всім школам та бібліотекам після виходу повного тиражу. Приклад незвичайний – вартий, ще раз повторююсь, подяки й наслідування.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)