Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 11
Іван Немченко. Квітка України
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
М.Братан. Парасолька йде по місту
Валентина Наумич. Пригоди природи
Параскевич П. Сонячна усмішка Лани Світ // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 8. — К.–Херсон: Просвіта, 2012. — С. 307-310.
Сонячна усмішка Лани Світ
Світлана Павлівна Параскевич (Лана Світ) народилася 12 серпня 1956 року в с.Юхимівці Чорноострівського (нині — Хмельницького) району Хмельницької області в родині вчителів. У 1969 році сім’я переїхала на постійне місце проживання до Херсона. Тут у 1973 році Світлана закінчила ЗОСШ № 48 із золотою медаллю і вступила на фізико-математичний факультет Херсонського педагогічного інституту, який завершила з відзнакою в 1977 році. Була іменним стипендіатом.
У 1977 році працювала вчителем математики в ЗОСШ № 32 і тоді ж була обрана секретарем комітету ЛКСМУ Херсонського судомеханічного технікуму, обов’язки якого виконувала до 1979 р., працюючи за сумісництвом викладачем цього ж закладу. З 1979 р. переведена на постійну роботу викладачем математики Херсонського судомеханічного технікуму, де працювала до 2002 р. З 2002 по 2005 р. навчалась у Києві — у стаціонарній аспірантурі при кафедрі математики і методики навчання математики Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова. Одночасно працювала за сумісництвом у технікумі, де проводила, як і в інших закладах, педагогічні експерименти. З 2005 по 2007 р. працювала в Херсонському морському коледжі.
З 1 вересня 2006 р. спочатку за сумісництвом, а потім постійно, працювала викладачем алгебри, геометрії та математичного аналізу Херсонського державного університету. У 2006 р. успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю “Теорія та методика навчання (математики)”. У березні 2007 року обрана на посаду старшого викладача, а з січня 2009 р. на посаду доцента кафедри алгебри, геометрії та математичного аналізу Херсонського державного університету. 1996 року нагороджена знаком “Відмінник освіти України”. Була також удостоєна звання “Вчитель-методист вищої кваліфікації”.
Світлана Параскевич — автор монографії “Інструментарій педагогічної діяльності: графічні засоби навчання” (2006), програми відповідного спецкурсу і методичних настанов до нього, книг та методичних посібників “Лабораторно-графічні посібники з алгебри і початків аналізу в технікумі” (2002) та “Задачі графічного змісту з алгебри та початків аналізу” (2005) (обидві з грифом МОН України), наочного посібника “Алгебра та початки аналізу” (2005), “Дивосплетіння ліній” (посібник для вчителів математики та інформатики), “Астроїда — це цікаво”, “Сім років астроарту з комп’ютерною підтримкою” (всі — 2011) та ін. Вона опублікувала понад 70 статей. Була учасником багатьох міжнародних, республіканських та регіональних конференцій. Світлана Параскевич також писала вірші, вербальні портрети, акровірші, казки для дітей, частина з яких опублікована під псевдонімом Лана Світ. Поезія для неї теж була “станом душі, її найвища нота. А іноді ще й мужність і відвага”, — як писала вона у вірші “Слово до читача”.
“Поза сумнівами, ідеї Світлани Павлівни будуть підхоплені учнями та вчителями — і не тільки в Україні, а й поза її межами. Подібні твори несуть людям красу, тепло, затишок, зігрівають і заспокоюють душу, наповнюють її лагідністю, невимовними світлими почуттями, роблять людей добрішими, красивішими, доброзичливішими й уважнішими до оточуючого світу і до людей. Закохана у свій предмет, свою учительську справу, своїх дітей і цей незбагненної краси світ, Світлана Павлівна несе світло знань і доброти своїм вихованцям. Твори Світлани Павлівни якнайкраще характеризують її духовний світ і її саму як мудру, ніжну, люблячу людину та надзвичайно талановиту і працелюбну вчительку”, — писав академік Національної академії педагогічних наук, професор М.Жалдак.
У передмові до книги “Дивосплетіння ліній” наголошено, що Світлана Павлівна знайшла несподівані можливості для застосування комп’ютерних програм у процесі навчання математики, для виховання у своїх учнів почуття краси, доброти, доброзичливості, поваги до людей і до оточуючого світу, відповідальності за їх безпеку і спокій.
Вона відкрила цілий пласт нових застосувань комп’ютерної техніки та математики у навчальній і виховній роботі з дітьми, новий напрям педагогічних досліджень стосовно методичних систем навчання математики та інформатики у їх взаємозв’язках, взаємосплетіннях і взаємодоповненнях. Мабуть, тут і ховаються ключі від проблем гуманітаризації освіти та навчального процесу — просто треба любити свою справу і віддаватися їй так, як це робила Світлана Павлівна. Скільки у неї було нових ідей! Стільки думок, планів! Вона поспішала звершити їх, хоча б частину, якщо не всі. І не раз про це говорила й намагалась усе задумане реалізувати. Невблаганна смерть перекреслила багато таких замірів. Останніми її словами були: “Усім здоров’я, сил, щастя. Пробачте усі мої вільні і невільні провини. Я вас усіх люблю!”
Світлана Павлівна була дуже працьовитою (і багато встигла зробити), відповідальною за доручену справу, пунктуальною, добре обізнаною зі світовою та українською літературою, знала багато віршів і уривків з багатьох творів напам’ять. Особливо любила доробок Тараса Шевченка, Лесі Українки, Антуана де Сент-Екзюпері, Олеся Гончара, Ліни Костенко, Дмитра Білоуса, Бориса Мозолевського… Зустрічалась і спілкувалась із багатьма письменниками, художниками, зокрема, з Д.Білоусом, В.Скомаровським, В.Лопатою, з місцевими авторами. Не пропускала, по можливості, літературно-художніх вечорів, виставок та зустрічей з митцями. Писала про свої бачення від враженого і почутого. Присвятила десятки вербальних віршів видатним діячам культури та мистецтва, визначним математикам, фізикам…
Як куратор і керівник методичного об’єднання вчителів математики проводила цікаві вечори, ювілейні заходи. Писала чудові сценарії першого і останнього дзвінка, конкурси, виставки робіт студентів (“Математика, хімія, фізика… і розумні казки”, “Ах, ці дорослі діти!” та ін.).
Щиру посмішку, що осявала шляхетне обличчя Лани Світ, її небайдужість до проблем сьогодення надовго запам’ятають сучасники.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)