Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Їде батько Махно
Микола Братан. Зорі падають в моря
Вишиванка. Число 4
Інна Рижик-Нежуріна. Мить
Іван Немченко. Євангеліє від Кобзаря
Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9

Сеньків І. Сповідаюсь Шевченку // Вишиванка. Число 5. — К.–Херсон: Просвіта, 2018. — С. 57-58.

Сповідаюсь Шевченку

Ми живемо у час перелому людської свідомості. Сьогодні український народ знову опинився у хаосі боротьби за волю, за справедливість. «Де шукати правду, як її знайти?» – це питання на вустах мільйонів небайдужих українців. Проблема у тому, що нема в нас зараз ані Залізняка, ані Гонти. Але ж у кожного свідомого українця є «Кобзар» Шевченка. Прочитаймо його пильніше, вдумливіше, мо-же там криється істина, може там знайдемо шляхи прозріння?!
Виявляється, Тарас Шевченко теж задавав собі питання: «А що робить?». Але він знав відповідь: «Журба не поможе… Треба козацьку громаду з булавами, з бунчуками збирать на нараду». От і ми зібралися… А що робить далі? Недоля жартує, промовляючи до нас словами-сльозами Кобзаря:

Обідрана, сиротою
Понад Дніпром плаче:
Тяжко-важко сиротині,
А ніхто не бачить…
Тілько ворог, що сміється….

Хто ж глузує над нами? Може, ми знаємо ворога в лице?.. Знаємо, хто «обідрав» Україну? Тоді треба, щоб «на весь світ почули, що діється в Україні», годі вже терпіти, потрібно діяти, показувати «чия правда, чия кривда і чиї ми діти».
Вставаймо, українці, з колін, досить гнути спину перед «золотою сотнею», перестаньмо говорити, що нам добре живеться, проїдаючи зарплатню, що нам добре живеться, коли «сини... на чужині, на чужій роботі», що нам добре живеться, коли «Дніпро, брат мій, висихає, мене покидає, і могили мої милі москаль розриває...». Знайдімо у собі сили, не даймо «москалеві господарювати». Щоб не плакали наші діти та правнуки, треба нам витерти сльозу невдач, підвести голову і піти сміливо боронити Правду, яка є запорокою щасливого життя. Нехай на цьому нелегкому шляху дороговказом будуть слова Шевченка: «Борітеся – поборете, Вам Бог помогає».

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)