Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 1
Микола Братан. Голодна кров
Анатолій Анастасьєв.Осінній дисонанс
Коломієць Н.А. Відлуння душі
Вісник Таврійської фундації. Випуск 3

Шовкопляс В, Шабля К. Віч-на-віч із діаспорою: (до ювілею “Вісника Таврійської фундації”) // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Випуск 11. — К.–Херсон: Просвіта, 2015. — С. 231-232. - [Презентації, конференції, фестивалі].

Віч-на-віч із діаспорою
(до ювілею “Вісника Таврійської фундації”)

Жодна праця не може бути зроблена даремно, особливо якщо в її реалізацію було вкладено безмежну кількість зусиль та ще більше сподівань. Справа, зроблена на совість, відповідально, гідна існувати десятки, а то й сотні років, особливо якщо це справа рук філолога, оберега духовності людства. Свій перший ювілей святкував 4 грудня 2015 року “Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори)”. З цієї нагоди на факультеті філології та журналістики Херсонського державного університету була проведена презентація десятого випуску спільного дітища Таврійської фундації (ОВУД) та міжкафедральної наукової лабораторії при Херсонському державному університеті “Українська література в англомовному світі”, яка зібрала студентів, викладачів нашого закладу та гостей.

Головний редактор видання, кандидат філологічних наук, доцент Херсонського державного університету І. Немченко виступив з привітальним словом, ознайомив учасників заходу зі структурою збірника та авторами, роботи яких висвітлювалися у випусках, та особливу увагу було звернуто саме на перший номер “Вісника”, який задав тон усьому десятикнижжю.

Кандидат філологічних наук, доцент Н. Чухонцева розповіла про герб Яра Славутича, Благодійний фонд якого сприяє організації випусків “Вісника”, наголосила, що зміст видання має тенденцію до розширення, закликала молодих авторів до співпраці, детально ознайомила з рубриками та публікаціями ювілейного випуску.

Також під час презентації було представлено сценарій позакласного заходу за життям і творчістю Олеся Гончара, який репрезентувала кандидат педагогічних наук, доцент Л. Бондаренко.

Виклад матеріалу про творчість визначних представників українського зарубіжжя, таких як І. Киризюк та Н. Теленчук, оживили читанням їх поетичних творів студенти факультету К. Десятникова, Я. Косміна, В. Маляцька, А.Мозгова, Е. Нікітенко, Ю. Павликівська, В. Парфененко, А.Печериця, Є. Рєпакова, О. Снитко, В. Ткачук. Рубрику “Шевченкіана” також було широко висвітлено учасниками презентації. Особливо запам’ятався виступ кандидата філологічних наук, доцента Л. Корівчак на тему “Рецепція образу Т.Шевченка в українській поезії”. Студенти Д. Трифонов, Т. Нестеренко прочитали напам’ять вірші з царини Шевченкіани Херсонщини.

Привітання на адресу “Вісника” линули й з уст кандидата філологічних наук, доцента В. Загороднюка, який розповів про збірку Н. Теленчук “Ніжна” та про дебют учня 5-го класу Родіона Назаренка матеріалом “Моя дорога до Кобзаря”, надрукованим у збірнику.

Завершальними стали виступи студентів старших курсів з віршами Лани Світ, що було пов’язано з публікацією на сторінках “Вісника” рецензії на книгу “Світлана Павлівна Параскевич (в спогадах, листах і матеріалах)”, надруковану у херсонському видавництві “Айлант” 2014 року. Також пролунала присвята І. Немченка Лані Світ як українській поетесі та науковцеві.

Що ж, святкування скінчилося, але наснаги до нових звершень, бажання розвивати свою справу в авторів лише додалося. І це виправдано, адже за десять років видання ні на краплю не вичерпалося, а навпаки, воно розширюється, зачіпає актуальні проблеми життя, не стає обік важливих порухів історії, підтримує міцний двобічний зв’язок із видатними літераторами й мовознавцями закордоння. “Вісник Таврійської фундації” гідно представляє культурне життя Південної України. Так, існує безліч сумнівів, але саме вони є двигунами розвитку будь-якої сфери інтелектуальної діяльності, постійно відточуючи й удосконалюючи майстерність митців.

На день народження заведено вітати ювілярів, тож і ми не залишимося осторонь цієї гарної традиції. Членам редакційної колегії, які виплекали достойне наукове та літературно-мистецьке видання у Херсонській області, бажаємо безмежного натхнення та успіхів у роботі, можливості щорічно примножувати кількість номерів, прямувати до наступних випусків семимильними кроками.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)