Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 5
Микола Братан. Побите серце
Михайло Гончар. Селянський повстанський рух на Півдні України: (1918-1921)
Анастасьєв А., Лепешко В. Звідси починається Вітчизна
Микола Братан. Танго над лиманом
Олексюк О.В. Поетика творів Миколи Братана
Сміянець Т. І про погоду; Коли Вітя стане дорослим // Вісник Таврійської фундації: Вип. 6. — К.–Херсон: Просвіта, 2009. — С. 252-253.
І про погоду; Коли Вітя стане дорослим

І про погоду

 

Погоду в Україні на найближчі роки визначатимуть міжконтинентальні чинники, характерні для середніх широт. Переважатиме нестійка погода. Вітер змінних напрямків. Із Заходу помірний. Євросоюз, як і раніше, за горами, а НАТО в тумані. Зі Сходу вітер різкий, поривчастий, з прискоренням, подекуди шквали, місцями шторм, зокрема в Криму. Деякою мірою на погодні умови впливатимуть переміщення теплих повітряних мас з Атлантики та холодного повітря з Арктики. Внаслідок чого матимуть місце чергування циклонів та антициклонів. Тому на комфортний клімат не сподівайтесь: кидатиме то в жар, то в холод.

На валютному ринку можливі ожеледиці. Будьте обережні! Лід крихкий!

По всій території переважатиме мінлива хмарність. То захмарить, то розпогодиться. Стихійні лиха у вигляді грошових дощів та валютних злив не передбачаються.

Політики вийдуть з берегів, особливо ті, що країв не бачать. Як наслідок у деяких регіонах можливі словесні зливи. Тому жителям цих областей слід узяти з собою парасольки.

Впливові керівники іще поніжаться під променями сонця. Але не виключено, що найближчі президентські вибори сприятимуть тому, що для одних сонце залишиться в зеніті, а для інших зайде за горизонт.

У коридорах влади час від часу штормитиме. Між Банковою та Грушевського громи та блискавки. Але тектонічна активність не передбачається. Землетрусу не буде, не сподівайтесь. На об’єм кисню з вищих ешелонів влади в нижні пласти атмосфери погода не вплине. Як і раніше, він подаватиметься строго дозовано, але не перекриватиметься.

Температура на вулицях коливатиметься від нуля за Цельсієм до нуля за Фаренгейтом. Спекотні дні можуть змінитися на легкі заморозки. У зв’язку з негативними тенденціями можуть активізуватися відморозки. Будьте розсудливими, вибирайте життя.

Оскільки погоду в Україні визначає чинник “за туманом нічого не видно”, то на дорогах можуть виникнути аварійні ситуації й не виключено, що хтось на когось наїде. Щоб уникнути дорожньо-транспортної пригоди, бажано не перейматися політиками, що почуваються “сам собі синоптик” і час від часу роблять погоду в Україні.

Найближчим часом можливі також магнітні бурі, що можуть призвести до зниження імунітету, виникнення непорозумінь та конфліктів. Але Євро-12 не за горами. Футбол розмагнітить ситуацію і примирить усіх.

 


 

Коли Вітя стане дорослим

 

Понад усе Вітя полюбляє дивитись телевізор. Особливо передачі про подорожі та різних там дикунів.

Нещодавно, наприклад, показували, як на островах Нової Гвінеї стають чоловіками, мужчинами себто. Уявляєте, вчора тебе ще вважали хлопчиком, а сьогодні — мужчина.

— А коли ж я стану дорослим? — подумав Вітя. Звичайно він здогадувався, що все це буде трохи не так, як на тих островах. Тому й вирішив уточнити про все у батьків.

— Вперше я став дорослим у 13 років, — сказав тато. — А дізнався про це, як їхав до бабусі на канікули. Мене тоді ледве з поїзда не висадили, коли кондуктор дізнався про те, що я їду з дитячим квитком. Він сказав, що я вже дорослий і повинен купувати повний квиток.

— Тато жартує, — сказала мама. — Дорослим ти станеш у 16 років, коли тобі видадуть паспорт.

— І тобі дозволять відвідувати фільми до 16, — додала бабуся.

— Ні, — поправив старший брат. — Повноправним громадянином будеш у 18 років. Ти матимеш право голосу і зможеш обирати президента.

— ...І одружитися, — вставила бабуся.

— Причому тут повноліття, — не втримався дідусь. — Дорослим станеш у 21 рік, коли тобі в магазині продаватимуть цигарки й горілку.

Здивуванню Віті не було меж. В голові у нього все крутилося, як у калейдоскопі: 13 років — квиток для дорослих, 16 — паспорт, 18 — право голосу, 21 — горілка. А точно, коли він стане дорослим, так ніхто і не сказав. Бо не знав.

— А на островах Нової Гвінеї знають, — зітхнув Вітя.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)