Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Ігор Проценко. Мої дороги
Микола Братан. Гіркі експромти
Вісник Таврійської Фундації. Випуск 8
Микола Швидун. Стою на перехрестi
З Україною в серці

Стародавня історія; Мить історії; Колесо історії // Ейсмонт Є.М. Юшка по-королівськи: Сміх і сльози, гумор і сатира. — К.–Херсон: Просвіта, 2015. — С. 76-78.

Стародавня історія; Мить історії; Колесо історії

Стародавня історія

У ці дні йде війна, гинуть люди, руйнують підприємства, саму основу життя. А за що воюють? За територію. Кому яка земля належить. Починають історично доказувати, де чия межа. «А Украины нет и никогда не было!»

А де взялася Росія? Звідки походить? Та з України ж! Повернемося на 1000 років назад. Була Київська Русь. Русь – не Росія, а русичі – не росіяни; різні держави, різні народи. Тисячу років тому Київська Русь розпалася на: Білу Русь, Красну Русь, Чорну Русь, Московію і Украйну, пізніше названу Мала Русь. Про що сказано у Іпатієвському літописі за 1182 рік. Назва У-Крайна означало Наш Край. Розвал Київської Русі почався з того, що київські брати Довгорукі втікли з Києва у фінські болота. Там, у мосхвах, (мосхва – ведмежий барліг фінською) вони заснували місто Москву, зібрали шайку різних бандитів, вернулися і зруйнували та пограбували Київ. Мешканців Києва повбивали. Татарській орді, яка прийшла пізніше, вже мало що залишилося.

Росія ж починається лише з 1550 року. Цар Іван Грозний переіменував Московію на Росія. При ньому ж У-Крайна стала називатися Малоросія. Так що, якщо рахувати від першої історичної згадки, як це робиться: Росії 465 років, а Україні 833 роки.

 


 

Мить історії

 

Настає мить історії, коли старі ідеї вже не можуть, а нові ще не можуть. «Час каміння розкидати, час каміння збирати». Наперед виходять ті (люди), що «жити можуть», а позаду залишаються ті, що жити не можуть.

Суєта суєт.

Справедливість же у законах. Які закони, який механізм дотримання законів, як вони виконуються, – така й справедливість. Законодавців обираєте ви. Кожен народ заслуговує свій Уряд.

Нема нічого нового під сонцем.

Слухайте і розумійте, а хто не зрозумів, я не винуватий. А ні, – запитайте у Шевченка, який говорив: «Борітеся й поборете, Вам Бог помагає».

І не сподівайтеся на манну небесну. Вона тут з неба не падає.

 


 

Колесо історії

 

Була Римська імперія, канула в Лету. Була Македонська імперія, була Османська імперія, багато було імперій і всі вони канули в Лету.

Тепер російський президент Путін загнав свою Російську імперію в тупик.

Діди, батьки наші ще пам’ятали могутню Російську імперію, наймогутнішу у світі, царат називався. Батьки бачили крах тої імперії. На нашу долю випала радянська імперія та її крах.

Невже ще й крах сучасної Росії побачимо? А може й таке статися. Адже у ХХІ столітті держави розвиваються не за рахунок окупації іншої держави, а за рахунок розвитку інтелекту націй. Держави: Японія, Південна Корея, Сінгапур, Тайланд, Германія, Ізраїль і т.д. — карлики порівняно з Росією, а ми їх знаємо, як розвинені країни.

Звичайно, крах імперії Путіна не означає крах Росії. Росія ще прокинеться, стане могутньою, але з таким духом, як зараз має, вона приречена на розпад.

Окупація інших нині не дає розвитку. І «Митний Союз» Путіна не порятує. Митниці — це кордони, відмежування. А тенденція нині до об’єднання без митниць, як у Європі, куди й Україна прагне. Та й тріщина в тому Митному Союзі з’явилася. Не встигли об’єднатися, як Лукашенко з Назарбаєвим (Білорусь і Казахстан) щось своє задумали. Через що у Російській Думі підняли гвалт: «Лукашенко зрадник!!).

Щось колесо історії дуже розкрутилося — як би у рознос не пішло!

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)