Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Сонце на рушнику
Микола Сарма-Соколовський Срібне перо соколиного лету
Ейсмонт Є.М. Юшка по-королівськи
Братан М.І. Сила любові: Слово про Олеся Гончара
В’ячеслав Друзяка. Україна – мій біль і надія
Валентин Плаксєєв. Лети, моя пісне, лебідкою!

політичне життя

Поради керівникам місцевих організацій політичних партій

Саме на місцеві організації партій лягає основна робота по реалізації партійних програм, рішень, розробка стратегії і тактики розв'язання місцевих проблем, співпраця з державними органами і органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян та профспілковими, проведення виборчих кампаній.

Не секрет, що саме голова організації є основним активістом партійної структури. Саме на нього лягають функції організатора, фінансиста, кадровика і навіть прес-аташе. Голова - своєрідна візитна картка організації. Саме тому від голови місцевої партійної організації очікують відданість справі, переконливість в обстоюванні ідей партії, цілеспрямованість.

Керівник партійної організації має організовувати або сам виконувати численні та різноманітні функції:

Політичні партії як правовий інститут

Політична структура сучасного громадянського суспільства включає в себе багато громадських об'єднань, що взаємодіють з державою і між собою. Партії - лише один з її видів. Основне значення для їх правового регулювання має формулювання такого юридичного визначення самого поняття "політична партія", яке б дозволило відмежувати партії, як специфічний суб'єкт права від інших видів громадських об'єднань.

Аналіз сучасного законодавства дозволяє виділити три основні кваліфікаційні ознаки, що притаманні політичній партії як правовому інституту. За відсутності хоча б однієї з них об'єднання громадян втрачає юридичний статус партії.

Організаційна структура та членство в партії

Організаційна структура визначає принципи членства і внутрішню субординацію політичного об'єднання. Класичну типологію партій за критерієм принципів членства запровадив провідний французький політолог М.Дюверже у своїй праці "Політичні партії. Їх організація і діяльність у сучасній державі". Він розділив партії на кадрові та масові.

Політична платформа і програма

Політична платформа визначає перспективну стратегію і поточну тактику діяльності партії і декларується в програмних документах, поточних заявах, законопроектах і програмах розвитку різних сфер суспільного життя, вироблених відповідними політичними об'єднаннями. Політична платформа може носити загальний або конкретно спрямований, наприклад, передвиборчий характер.

Методи і засоби діяльності партій

За цим критерієм відрізняють партії авангардного і парламентських типів. До перших відносяться партії неофашистські та комуністичні, до других - соціал-демократичні, ліберальні або консервативні. Для партій авангардного типу характерна наявність методів і засобів, що перебувають на межі чи поза законом. Типовим методом "авангардистів" є силовий тиск на органи влади, а арсеналом засобів - страйки, мітинги, акти громадської непокори та фізичного насильства і терору. Звичайно, офіційно до останніх акцій навіть найрадикальніші партії ніякого відношення не мають, оскільки змушені діяти в межах правової системи держави, щоб мати право брати участь у виборах. Класичним історичним прикладом авангардистських партій залишається РСДРП (більшовиків), що у 1917 р. захопила владу в Росії.

СторінкиКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)