Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9
Валентин Плаксєєв. Лети, моя пісне, лебідкою!
Микола Василенко. Лаодика - царица Селевкидии
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 9
Анатолій Анастасьєв.Осінній дисонанс
Наумич В.І. Сльоза України

Мандич Т. І обертатиме цілу планету українське слово! // Вісник Таврійської фундації (ОВУД): Вип. 10. - К.-Херсон: Просвіта, 2015. - С.220-221.

 

І обертатиме цілу планету українське слово!

23 квітня 2015 року на факультеті філології та журналістики Херсонського державного університету відбулася VI Всеукраїнська студентська наукова конференція “Література української діаспори у світовому історико-культурному контексті”.
Із вітальним словом виступив декан, професор, доктор філологічних наук В.Олексенко, який відзначив ефективність десятирічної роботи лабораторії “Українська література в англомовному світі” під керівництвом І.Немченка та Н.Чухонцевої і підкреслив, що науковий інтерес до порушеної проблематики виявили майже 140 студентів із різних вищих навчальних закладів України.
Завідувач кафедри української літератури доцент, кандидат філологічних наук А.Демченко відзначила успішну організацію та проведення заходу всеукраїнського масштабу на базі факультету та націлила учасників на плідну роботу.
Доцент, кандидат філологічних наук І.Немченко оглядово ознайомив слухачів із здобутками літератури української діаспори, репрезентував виставку книжкових джерел, що стануть у нагоді молодим дослідникам і поціновувачам творчості вихідців із України.
Ще на початку В.Олексенко влучно зазначив, що велика наука починається з малого. До слова були запрошені студенти, які займалися розробкою тем, присвячених письменникам, що творили поза рідною землею.
Доповідачі вражали різноманітністю своїх досліджень. “Мотиви видінь в історичній прозі Наталени Королевої та Павла Загребельного” А.Туранової викликали зацікавлення в аудиторії, оскільки щось містифіковане та потаємне, особливо після художньої обробки, не може не наштовхувати на роздуми. Актуальною проблематикою переймалася Д.Долина, представивши до уваги слухачів виступ на тему “Особливості конфлікту в романах Т.Осьмачки “Ротонда душогубців” та І.Багряного “Людина біжить над прірвою”. Міфологічні мотиви та образи в творчості Емми Андієвської стали об’єктом дослідження О.Щербан, а в художньому світі Олександра Олеся – І.Карташової. Науково цікавою була доповідь В.Горецької, що стосувалася архетипних образів у романі Аскольда Мельничука “What is told” (“Те, що сказано”). Студентка займалася англомовною прозою сучасного письменника, якого поки що рідко перекладають українською. Тож у цьому напрямі відкриваються нові горизонти для перекладачів і літературознавців. Низку робіт присвятили ліриці та прозі діаспори, зокрема А.Мельникова писала про Яра Славутича, В.Богачук – про Миколу Зерова та Юрія Клена, Д.Єрмоленко – про Уласа Самчука. Не оминуто було увагою і драматургію. Так, І.Кравченко в роботі “Поетика драми В.Винниченка “Між двох сил” детально простежила особливості стилю митця-емігранта. Крім індивідуальної творчості в поле зору потрапила діяльність літературних угруповань. Так, Я.Богдан порівнювала представників Нью-Йоркської групи з поетами-шістдесятниками материкової України.
Зазначені доповіді – лише крапля в науковому морі. Інтерес до літератури діаспори надзвичайно великий, що можна побачити з кількості учасників конференції та різноманітності тем їх досліджень. Письменники-емігранти мають вагоме значення для української культури. Дуже приємно, що зерна таланту, розсіяні по цілому світу, проростають і розквітають не лише на родючих українських чорноземах, а й на різних материках, нагадуючи про Україну, її видатних людей і невмируще слово, що лине до нас із-за океанів.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)