Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Сергій Гейко. Проти комунізму та російського шовінізму
Олег Олексюк. Школа-Либідко
Іван Немченко. Шевченкова офіра
Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9
М.Братан. Парасолька йде по місту
Олег Олексюк. Я для мами намалюю

Туранова А. Молодь поповнює лави шевченкознавців // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Випуск 11. — К.–Херсон: Просвіта, 2015. — С. 233-234. - [Презентації, конференції, фестивалі].

Молодь поповнює лави шевченкознавців

Щороку студенти Херсонського державного університету беруть участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка. Учасники виявляють неабиякий хист у написанні творчих робіт, самобутньо і креативно підходять до виконання завдань.

Урочистий захід із нагоди початку конкурсу відбувся 2 жовтня 2015 року у Миколаєві. Наше місто також приєднується до цієї події. Зокрема відкриття відбулося на факультеті філології та журналістики Херсонського державного університету. Було зібрано студентів другого і третього курсів, аби якомога детальніше ознайомити їх із умовами конкурсу, особливостями проведення й нагородження переможців.

Зібрання розпочалося зі вступного слова декана факультету філології та журналістики, доктора філологічних наук, професора В. Олексенка. Він акцентував увагу на тому, що бути лауреатом конкурсу престижно як для освітнього закладу, від якого бере участь особа, так і власне для самого себе. Переможці, стипендіати змагання формують когорту талановитої, інтелектуально розвиненої молоді, майбутніх митців і представників преси.

Голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент В. Загороднюк, який неодноразово був представником журі конкурсу, розповів про те, як найбільш вдало сформулювати ідею для написання твору про Т. Шевченка, зуміти повернутися у минуле й пов’язати його з сьогоденням. Паралельно В. Загороднюк репрезентував збірку “Шевченкіана Херсонщини”, у котрій уміщено чимало творів таврійських письменників і науковців, присвячених Кобзареві.

Також із промовою виступила асистент кафедри української літератури В. Коротєєва, яка в студентські роки була переможницею мовно-літературного конкурсу. Учасники зібрання були присутніми на своєрідному майстер-класі зі специфіки зародження ідеї твору, особливостей виконання завдань різного ступеня складності під час перегляду мультимедійної презентації.

Таємницями творчої майстерності поділилися переможці минулих років – студенти А. Туранова, І. Стаднік та М. Письменна. Вони поділилися своїми враженнями від конкурсу ім.Т. Шевченка, особистими думками з приводу написання робіт і настановами для присутніх студентів, які згодом поповнять склад охочих узяти участь у цьому наймасовішому і найпрестижнішому заході з царини культурно-освітнього, літературного та наукового життя нашої держави. 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)