Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Голодна кров
Голос Батьківщини. Випуск 5
Василь Мелещенко. Мiй малюнок
Вісник Таврійської фундації. Випуск 4
Бериславщина: рік 1903
Тихоша В. Космічні історії Едуарда Грома // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Вип. 12. — К.–Херсон: Просвіта, 2016. — С. 308.
Космічні історії Едуарда Грома

У грудні 2013 року вийшла у світ книжка молодого письменника-початківця Едуарда Грома під назвою “Казки Грома”.

Збірка казок адресована учням молодших класів. На п’ятдесяти сторінках двадцять сім казок і фантастична повість “Пригоди Хвостолапа та його друзів”. Вона ілюстрована у стилі народних художників-наївістів художниками студії образотворчого мистецтва “Палітра” П. Гімпель (м. Херсон) та керівником театральної студії зош №4 (м. Цюрупинськ) Н. Кондратенко-Гром.

Книжка вийшла у видавництві “ПП Трифонов О.Н.” завдяки спонсорській допомозі ряду організацій та небайдужих до дитячої літератури благодійників.

Казки Е. Грома оригінальні, цікаві, повчальні, фантастичні. Вони навчають дітей бути справедливими, правдивими, допомагати один одному, шанувати батьків, дідусів і бабусь, дбати про природу рідного краю, боротися зі злом.

У казках автор висловлює різні фантастичні гіпотези щодо походження гір, рік, птахів і звірів на землі. Багато у цих творах гумору, зрозумілого дітям, розрахованого на їх сприйняття, як наприклад, у казках “Капуста та Морква”, “Мудрий Цап”, “Ялинка зі смачними ягідками”, “Як вовки вити почали” та ін.

Особливий інтерес у школярів викликала фантастична повість “Пригоди Хвостолапа та його друзів”, котра складається з семи частин, кожна з яких розповідає про дружбу космічної істоти Хвостолапа із земними мешканцями лісу: зайчиком, вовком, ведмедем – та сільським хлопчиком, про їхні пригоди на Землі і в космосі на невідомій планеті.

Твори свідчать про розуміння автором дитячої психіки, уміння зацікавити дітей. Збірка “Казки Грома” ще має певні недоліки, але в ній відчувається індивідуальний стиль письменника, його власний почерк. Книжку можна рекомендувати учителям шкіл до уроків “Література рідного краю”.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)