Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Шевченкова офіра
Микола Каляка. Рукопис знайдено в каюті Ушакова
Микола Братан. Гіркі експромти
Микола Братан. Голодна кров
Вісник Таврійської фундації. Випуск 10
Бериславщина: рік 1903
У творчому польоті

Творчість Валентина Плаксєєва - це самобутня мелодика та ліризм, поруч з якими не можуть залишатися байдужими слухачі його музики.
Композитор народився 3 серпня 1936 року в Херсоні у сім'ї відомого музичного майстра Григорія Плаксєєва. Він народився, щоб слухати і розуміти, складати пісні - колискові й ліричні, сумні й жартівливі. А завдячує в усьому цьому своїй родині та своїм вчителям Херсонської музичної школи №1, особливо Всеволоду Володимировичу Павковичу, викладачам Херсонського музичного училища, особливо композитору Юхиму Вікторовичу Валерштейну, викладачам Харківського інституту культури, які дали необхідні знання й потрібні професійні навички.
На музичному видноколі Валентин Плаксєєв з'явився з піснями на вірші Євгена Головіна, Алевтини Дрозд, Марка Боянжу, Нікіфора Білоконя, Леоніда Куліша та інших. Омріяно і проникливо він оспівує любов до матері, до рідного краю, до його працелюбних і щирих серцем людей, про щире і ніжне кохання.
Служба в армії, а з 1958 року робота викладачем в Херсонському училищі культури не зупиняли творчої наснаги Валентина Плаксєєва.
Композитор плідно співпрацює з поетичними текстами Миколи Подоляна, Леоніда Татаренка, Миколи Сингаївського, Віктора Кузьменка, Миколи Петрова, Миколи Братана, Валерія Кулика та багатьох інших місцевих поетів.
Ось уже понад п'ятдесят років радує нас своїми мелодіями піснетворець, у творчому доробку якого понад двісті сорок пісень і біля 30 інструментальних творів.
В 1996 році виходить перша збірка пісень композитора на вірші різних поетів.
У співпраці з обдарованим поетом-піснярем Валерієм Куликом видав 4 збірки вокальних творів: "Кришталева любов" (1998 р.), "Степові самоцвіти" (1999 р.), "Повернення в юність" (2001 р.) та "Зоря над покосами" (2005 р.).
Разом з відомим поетом Миколою Братаном у 2001 році композитор подарував своїм шанувальникам збірку ліричних пісень "Верби над ставом".
У 2002 році виходить нова збірка ліричних пісень композитора "Тобі несу любов свою" на вірші двадцяти поетів Херсона й Херсонщини.
Пісні Валентина Плаксєєва охоче беруть до своїх репертуарів заслужені артисти України Харіс Ширінський, Наталя Лелеко, Віктор Гурба, солісти Херсонської обласної філармонії Зінаїда Колісниченко, Світлана Піщевська, Ірина Дол-гопола, Олександр Рус, а також численні аматорські колективи півдня України.
Своє 70-ліття майстер пісні зустрічає у творчому польоті.
Книга вибраних ліричних творів "Лети, моя пісне, лебідкою!" - новий подарунок піснетворця майстрам вокалу, аматорам співу та всім шанувальникам.

Олег Олексюк,
поет, голова Херсонського обласного об'єднання
ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)