Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. А у нас був Тарас
Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9
Микола Каляка. Збуджені альманахом “Степ”
Микола Братан. День святого Миколая
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Анатолій Анастасьєв. Подорожник
Відгуки про “Вісник” // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): літературно-науковий збірник: Вип. 12. — К.–Херсон: Просвіта, 2016. — С. 309.

***

Велике спасибі Вам за “Вісник”... Дивлюся, читаю: як багато наукової молоді находить в цьому виданні місце для творчої реалізації. І які цікаві літературознавчі розвідки друкують. Зрозуміло, що більшість аналізованих творів – це твори української діаспори, бо Ваш “Вісник” – достойний центр, осередок вивчення української діаспори.

Ага, вітаю Вас із добротним аналізом Ваших катренів, який здійснив поважний колега Павло Параскевич у статті “Катрени. Роздуми-презентація”. Гарно подала “Нація і держава” (серпень 2016 р.) цю статтю під рубрикою “Вкраїни вірнії сини”. Ваш портрет і велику підбірку Ваших поезій. Вітаю і радію. За Вас радію, за нашу літературу...

(М. Жулинський. З листа до М. Василенка  від 20 вересня 2016 р.)

 


 

***

Дуже дякую за 11 випуск “Вісника Таврійської фундації” відповідно із запізненням, бо живу в селі на дачі, а пошту з Києва передають епізодично. Завдяки Вам, я маю можливість знайомитися з новинками літературного життя Таврії. Нині зникли більшість колишніх “товстих” (та й не тільки “товстих”) літературних журналів, і занепад періодики хоч почасти компенсують регіональні видання такі, як Ваше. Є і знайомі прізвища, і нові з молоді. Цікаво, що серед молоді багато дівчат, особливо у критиці і есеїстиці. Вони володіють певною ерудицією і наважуються робити неординарні типологічні порівняння не дуже близьких між собою літературних явищ – хочеться побажати їм успіху.

Невтомний Іван Васильович Немченко (мабуть, і вихователь багатьох молодих) порадував дослідженням про Софрона Крутя – Феофана Василевського. Ця постать мене давно цікавила, але публікацій про нього було небагато – це чи не найдокладніше дослідження. Із задоволенням пройшов винахідливими “Катреновими сходинками”.

Вибачайте за незграбний почерк – підводять і очі, і пальці...

(І. Дзюба. З листа до М. Василенка  від 1 листопада 2016 р.)

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)