Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Квітка України
Іван Немченко. Корсунські світанки
Бериславщина. Рік 1904
Микола Братан. Шоста заповідь
Микола Кабаків. Переяславська угода 1654 року
Микола Братан. Зорі падають в моря
Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції “Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст” до Херсонської обласної адміністрації, Херсонської обласної та міської рад // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 9. — К.–Херсон: Просвіта, 2013. — С. 308-309.
Відкрите звернення учасників Всеукраїнської наукової конференції “Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст” до Херсонської обласної адміністрації, Херсонської обласної та міської рад

Зворотний зв’язок.

До проблеми вшанування пам’яті М.Чернявського

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

учасників Всеукраїнської наукової конференції
“Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст”
до Херсонської обласної адміністрації, Херсонської обласної та міської рад

Всеукраїнська наукова конференція “Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст”, що відбулась у Херсонському державному університеті 7 лютого 2013 року, засвідчила неухильне зростання інтересу науковців до спадщини визначного українського поета, прозаїка, драматурга, перекладача, публіциста, критика, видавця, педагога, громадського і культурного діяча, керівника національно-культурно-політичного товариства “Українська хата” в Херсоні часів УНР, викладача Херсонського інституту народної освіти в 1917-1926 рр. (тепер ХДУ) Миколи Федоровича Чернявського (1868-1938). У роботі конференції, присвяченої 145-річчю від дня народження письменника-патріота та 75-річчю з часу його розстрілу в Херсоні, взяли участь науковці з: Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАН України, Дніпропетровського національного університету, Київського національного авіаційного університету, Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Київського національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, Миколаївського державного університету ім. В.О.Сухомлинського, Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського НАН України, Сумського державного університету ім. А.С.Макаренка, Ужгородського національного університету, Херсонського національного технічного університету, Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Шевченка і, звичайно, Херсонського державного університету. Дослідники творчості М.Чернявського одностайно прийняли рішення на підсумковому пленарному засіданні Всеукраїнської конференції про звернення до Херсонської обласної ради та до Херсонської міської ради з такими пропозиціями:
1. Враховуючи визначне місце М.Ф.Чернявського в історії вітчизняної літератури та національно-державного відродження України, просимо керівництво Херсонської обласної адміністрації, депутатів Херсонської обласної ради та Херсонської міської ради розглянути питання про належне вшанування М.Ф.Чернявського на Херсонщині: найменування його іменем вулиці, школи, бібліотеки та встановлення пам’ятника письменникові в зоні Парку імені Ленінського Комсомолу навпроти будинку № 18 по вул. Перекопській, де з 1903 по 1937 рік проживав цей діяч.
2. Розглянути питання про видання творів М.Чернявського хоча б у форматі однотомника, оскільки після 1966 року ось уже майже півстоліття на Україні не перевидавались книги письменника.
3. Розглянути питання про видання монографії науковця з Херсонського державного університету, лауреата Всеукраїнської премії імені Яра Славутича Людмили Корівчак “Поезія Миколи Чернявського”.
4. Виділити з міського та обласного бюджету кошти на здійснення цих проектів.
Учасники Всеукраїнської наукової конференції “Микола Чернявський і світовий літературно-мистецький контекст”.

7 лютого 2013 року
м.Херсон
Декан факультету філології та журналістики
Херсонського державного університету,
доктор філологічних наук,
професор В.П.Олексенко

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)