Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 8
Микола Братан. Сузір'я Плеяд
Любов Єрьомічева. Пісня надії
Олег Олексюк. Школа-Либідко
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 3
Посвята вічності; Історія наша: твоя і моя!

Зміст

 

Безнадійний романтик

Посвята вічності

J

Сонце уже високо в небі, а я ще низько на ліжку. Сонце працює, а я відпочиваю. Сонце завжди працює. У сонця діти. Сонце зрадило нашу історію. Я люблю та ненавиджу своє сонце. Сонце, певно, ненавидить та любить мене. Я запитував. Воно не відповіло. Микола сказав, що cонце і не може розмовляти. Моє може. Моє… чи ні?.. Запитайте заради мене… (цей абзац я написав сам, доки Загребельний їв вареники з картоплею та нирками якихось тварин. Яких не сказав. Він дивиться зараз на мене та я вдаю, що виправляю помилки. Його помилки! А так воно власне і є.). Отож, Сонце просило, щоб я більше з ним не розмовляв. Не дивився на нього і, навіть, о, ні, ви не повірите, забув про нього! О, маленький читав з великими гріхами, а ви зможете не звертати увагу на сонце? Хоч не хоч, а воно світить. Ти прокидаєшся зранку, а воно зазирає тобі у віконце. Його проміння… ці ніжні спогади. Його… ні наше життя! Його, ні - наша історія… вона не може просто так минути, зрозумій це, вигукую я до сонця, а воно… світить іншому. Не мені. Після всього, що у нас було. А… може… й… світить… мені… Мені не обов'язково запитувати у сонця чи можна на нього дивитися. Воно усіх, а відтак і моє… так, воно мені світить! Світить… та не гріє. Для тепла потрібні обійми та любов. Обійми можуть бути… любові - ні! Любові немає взагалі, каже мені сонце і любить іншого. Я божеволію… воно - теж. Знаю, воно хоче знову світити тільки мені. Мені одному… та боїться… що… я… такий як і був (крапка). Я є я… і напевне не змінюся ніколи, бо горбатого могила виправить. Та без сонця я стою на краю прірви і… цього не знаю, бо не бачу. Воно бачить. Воно знає. Воно мовчить. Зі мною не розмовляє. Зі мною не дихає. Зі мною не живе. Живе не зі мною. З ким? Байдуже! А хіба вам реально не байдуже, кому світить ВАШЕ сонце??? Ні?!!!!!!! А мені… баЙДУже. Ба, йду, (в)же! Зачекай. Так, я зважився повернути СВОЄ сонце. Та до його високості моїй нікчемності та підлості далеко. Моїй недалекоглядності. Моїй химерності. Я не дотягнуся до сонця… не зможу! Зможеш, вигукує Миколай, та… він далеко не Святий Миколай і вигукує задля … аби було! Було аби у мене два життя як б обов'язкового витратив обидва із них на те, щоб повернути своє сонце. Яке покинуло мене самого довгого літа мого життя. Яке, певно, до мене не повернеться… яке, певно, повернеться до нього… своїм обличчям та… мене вже не буде. Бо без сонця люди вимруть, а я звичайна людина. Мене вже не буде, або я вже буду не я.

Сонце, просто зателефонуй… попроси… тебе… забрати.

 

 

Історія наша: твоя і моя!

Мені так хреново без тебе! Де ти? Ти де?! Де?!! Певно, з ним?..

Байдуже!!! Байдуже!!!!! Байдуже мені на все…

крім тебе…

крім нашого минулого… … …

Я люблю!

Я люблю життя!!!

Так, я люблю життя за те, що ми не владні змінити минуле! Ти не владна. Хоч не хоч, а ти була зі мною. І це було божественно! Принаймні для мене. Принаймні для тебе. І це ти пам'ятатимеш вічно.

ТИ мене згадуєш,

я знаю…

як би класно тобі з ним не було…

…ти думаєш про мене, бо я з нею думаю про тебе… так, зізнаюсь, - вона є і вона симпатична. А ти думала одна ти здатна зраджувати нашу історію?! Вона гарна…

Дещо схожа на тебе…

Дещо краща - так!

ТАК!!!

Вона -

Краща!

Її

ім'я…

С М Е Р Т Ь !

Та я кажу на неї ЖИТТЯ! Я її так кличу. Вона завжди до мене приходить та ніколи мене не забирає. Я просив.

Плакав.

Вона…

одна

знає

нашу

історію.

І вона мені сказала - історія повторюється. Все повторюється. Життя циклічно проходить колом.

Ми.

Я

і

С.м.е.р.т.ь. Розмовляли довго. Смерть і я. Розмовляємо й досі.

Вона сказала: "Вже час!". І пішла не озираючись, як ти…

Ти як?

Найдовше літо мого життя.

Липень 07

 

Скачати: 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.

Сайт Просвіта Херсонщини розміщений на хостингу

hyperhost.ua

ВАЖЛИВО!

Оригінальні тексти! Захищено!
Угода про дотримання авторських та інтелектуальних прав

Пишіть реферати та курсові.

При передруці посилання залишайте на місцях!

Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)