Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Василь Мелещенко. Мiй малюнок
Іван Немченко. Квітка України
Братан М.І. Сила любові: Слово про Олеся Гончара
Микола Швидун. Стою на перехрестi
Микола Швидун. Батьківська криниця
Запах твоїх цигарок
(з історії одного кохання)

Зміст

 

Христя Стусовець

студентка 4-го курсу Інституту філології та журналістики Херсонського державного університету. Дійсний член Літературної студії ім. Василя Вишиваного.

 

Запах твоїх цигарок

(з історії одного кохання)

 

page 1: ти і я

До зустрічі з тобою я ніколи не любила цигаркового диму. Мене ніколи не приваблювала ніч ув очах, і я ніколи не відчувала смаків поцілунків на своїх вустах. Ніколи. Але ось наша зустріч - і це слово зникло назавжди. Його вже ніколи не буде. Віднині - слово віднині.

Віднині я до божевілля полюбила запах твоїх цигарок. З часу нашої першої зустрічі я жадібно вдихаю дим, що сходить з твоєї плоті. У нім є частинка твого подиху, частинка і тебе і вже навіть за це дим той варто полюбити.

Я жадібно його вдихаю - і злилися воєдино наші подихи. Для тебе, звісно, це дурниці, але для мене дим твоїх цигарок мов невидимий дотик до тебе, такого близького і недосяжного водночас.

Віднині я полюбила незбагненну темінь у твоїх очах. Твої очі - моя нерозгадана таємниця. Я люблю ту любов, з якою ти на мене дивишся. Я ненавиджу ту байдужість, з якою ти на мене навіть і не глянеш.

Тож як мені розгадати таємницю твоїх очей?

 

page 2: про тебе

 

Ти нічим не відрізнявся від похмурого натовпу сірих людських постатей. І, можливо б, я зовсім тебе не помічала, аби лишень… аби лишень не твої очі… Їх видно на відстані, їх відчуваєш серцем, в них закохуєшся миттєво…

Поміж усього мого беззмістовного життя мене ти один не позбавлений змісту. Лише ти один - істота змістовна і несуєтна. Й лишень заради твоїх очей варто жити на цьому світі…

 

page 3: про нас

 

Ми такі різні, але кохаємо одне одного. Ти любиш мене, таку тиху й спокійну. Але я люблю Тебе, такого бурхливого й запального.

Моє життя... Ми такі різні…

Але я кохаю тебе саме таким. І люблю в тобі все. Я люблю кожен звук твого імені. Я люблю кожен твій крок і кожен твій вчинок. - Я тебе люблю!

 

page 4: гармонія

 

…Коли торкалася моїх біленьких ніг твоя смаглява рука… Коли сумовита ніч твоїх очей вдивлялась в безтурботне небо мого зору… Коли моя поміркованість спиняла твою буйність… І була в тому якась дивовижна гармонія, якесь вдале поєднання, цілком слушна взаємокомпенсація наших пороків і невинностей. І то була любов. Та, на жаль, не кохання…

 

page 5: кінець

 

…Ми йшли понурим осіннім парком. З неба звисали важкі хмари, готові будь-якої хвилини затужити над нашою недолею.

Ти йдеш попереду мене. Ти добре чуєш мої кроки і добре знаєш, що я поруч. Але ти вже не зупинишся, і не покличеш за собою.

Ти ледачо витягуєш з кишені запальничку, далі цигарку - і закурюєш. Осінній вітер доносить до мене той дим, що колись я так шалено любила.

Але раптом ти уповільнюєш ходу. Ти озираєшся. Ти дивишся на мене гірко й боляче. І твої очі в цю мить світять такою ніччю… Ти дивишся так боляче і темно. Та годі. Не озирайся, не зваблюй поглядом і, будь ласка, не кури.

Бо вже розгадана таємниця твоїх очей, таким звичним стало твоє ім'я, і, тим більше, вже не вабить мене запах твоїх цигарок…

 

P.S. Над усе я люблю твої очі - такі темні, такі тужливі, такі ніжні і… такі чоловічі.

Очі зваблюють жінок - це доведене правило. Ти ненавидиш правила, і твоє життя - суцільна анархія.

Осінь 2005 року

 

Скачати: 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)