Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. І краса, і держава
Михайло Гончар. Селянський повстанський рух на Півдні України: (1918-1921)
Наумич В.І. Сльоза України
Іван Немченко. Євангеліє від Кобзаря
Микола Василенко. Усе царство — за коня!
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 7
Ми - єдині
Презентація третього випуску "Вісника Таврійської фундації (ОВУД)"

Зміст

 

Олег Олексюк

Ми - єдині

Презентація третього випуску
"Вісника Таврійської фундації (ОВУД)"

Те, що в часи радянського режиму намагалися знищити, а це - місток дружби і порозуміння між українцями всього світу, - нині листуванням, обміном делегаціями, літературознавчими дослідженнями, щоденною копіткою працею у студентських аудиторіях та назовні, поступово налагоджується. І важливим внеском у справу відродження є вихід друком третього випуску "Вісника Таврійської фундації (ОВУД)" у херсонській філії видавничого центру "Просвіта".

Як і попередні, чергове число "Вісника" містить наукові й літературно-мистецькі матеріали, присвячені діяльності визначних представників українського зарубіжжя. Зокрема, про особливості художнього світу збірки Яра Славутича висвітлює у своїй літературознавчій праці кандидат філологічних наук, доцент Черкаського Національного університету імені Богдана Хмельницького літературознавець Людмила Скорина.

Доктор філологічних наук, директор Інституту філології та журналістики Херсонського державного університету, професор Володимир Олексенко знайомить з дієслівною синонімікою в прозових творах Івана Багряного.

Письменник з Миколаєва Валерій Бойченко в оглядовій статті знайомить шанувальників українського слова з письменниками-миколаївцями в Україні та діаспорі.

Кандидат філологічних наук Володимир Демченко, аналізуючи величезний пласт майже забутих творів, відкриває читачам свої висновки у праці "Євген Чикаленко як носій буденної мови".

Завідувач міжкафедральної наукової лабораторії "Українська література в англомовному світі" при ХДУ Іван Немченко окреслив здобутки цьогорічного лауреата Національної премії України імені Т.Шевченка, самобутнього українського поета з Польщі Остапа Лапського (стаття "З багатьох любовей невмирущу вибрав").

Родзинками даного випуску є вміщена стаття Євгена Маланюка "Франко незнаний" та "Штрихи до біографії Григорія Кочура", автором якої є голова Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори), письменник Микола Василенко.

У рубриці "Наш гість" краяни матимуть змогу насолодитися драматичними поемами Тадея Карабовича.

У цьому випуску також можна дізнатися про активне літературно-культурологічне життя херсонців.

Мистецьку вітальню, в якій нас знайомлять з Винниченком-художником, органічно доповнює доробок новітніх поетичних творів вихованців Літстудії імені Василя Вишиваного та пісні фундатора цієї літстудії Івана Немченка.

Пам'яті Івана Гришина-Грищука, всесвітньо відомого письменника, журналіста, публіциста та перекладача, колишнього політичного в'язня сталінських таборів, який на 82-му році життя після тяжкої хвороби пішов у засвіти, присвячена стаття М.Василенка.

Тож ми спільно радіємо за успіхи та спільно тужимо за втратами. Ми - українці, ми - єдині в будь-якому куточку нашої планети.

А це означає, що національне відродження не за горами. Не за горами і наступний випуск "Вісника Таврійської фундації".

 

 

Скачати: 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)