Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Швидун. Стою на перехрестi
Ігор Проценко. Вечірні вогні
Любов Єрьомічева. Дев'ятнадцать
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
"І нехай не крадеться страх..."

Зміст

РЕЦЕНЗІЇ

Олег Олексюк

"І нехай не крадеться страх…"

Все колись в житті буває вперше. Перший подих малятка, перше вимовлене слово, перші кроки на шляху самопізнання, до самоствердження. Так, і у Наталії Кудрявченко вервичка дебютів нескінченна.

Народження у самій колисці козацької слави у місті Запоріжжі переломного для соборної України 1990 року мало продовження на теренах Смаглявої Таврії у виявленні педагогами поетичного обдарування білозерської школярки і першодруком її творів на шпальтах районної малотиражки "Придніпровська зірка".

Успішне навчання в Білозерській загальноосвітній школі №1 продовжується не менш успішним навчанням нині вже на II курсі факультету "Технології та дизайн" Херсонського національного технічного університету.

Перемога на Щорічному відкритому конкурсі молодих літераторів "Покоління-ХХI" (Херсон, 2007) продовжилась успішним виступом на Всеукраїнському конкурсі дитячої поезії "Джерельце" імені Йосипа Курлати (Сєвєродонецьк, 2007).

Активна громадянська позиція Наталії у суспільстві була оцінена її ровесниками і тому саме вона очолила Білозерський районний осередок ВМГО "Молода Просвіта", а згодом була обрана і до Правління Херсонського обласного осередку ВМГО "Молода Просвіта".

Літературні дебюти в колективних збірках місцевої літературної студії "Біле озеро" та на сторінках молодіжних альманахів "[[Молода муза]]", "Чиста криниця" та "Вишиванка" увінчані виходом першої оригінальної поетичної збірки Наталії Кудрявченко "Вогонь і погляд".


"Я втечу від снігів
в ніч
і шукатиму щастя
слід.
Я знайду ту єдину
річ,
Що тягнула мене
в політ…" -

так, у польоті переосмислення вічного і буденного, влітає до української літератури нове незашмулене ім'я.

Патріотична громадянська лірика чергується з сентиментально-інтимними роздумами про перші відчуття чаруючого кохання. Елементи пейзажної лірики збагачені життєдайною бентегою та пошуком свіжих метафор. "І нехай не крадеться страх", бо, звичайно ж, знайдуться і ті, які не розділятимуть поглядів пані Наталії, а, можливо, й намагатимуться загасити творчий вогонь молодої поетеси заангажованими догмами, або ж алгоритмами нищівної субкультури. Та я вірю, що одвічні животоки українства додадуть сили і наснаги молодій поетесі на ниві самоствердження у літературній царині Білобережжя.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 124 книг;
1,627 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)