Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Анатолій Анастасьєв. Просто життя
Вишиванка. Число 4
Бериславщина. Рік 1904
Микола Василенко. Уламки імперії
Вісник Таврійської фундації. Випуск 11
Прагнення до краси і гармонії

Зміст

Поети — вічні супутники свого народу і цілого людства.
Олег Олексюк — це неординарна, обдарована особистість, яка поєднує в собі чимало талантів: пише вірші, романи, повісті, оповідання, пісні, інструментальну музику, та насамперед допомагає розкривати творчість юних зірок.
Олег Васильович народився 21 квітня 1970 року в м. Цюрупинськ на Херсонщині в сім’ї робітників. Батько, Василь Миколайович Олексюк, працював газоелектрозварником на суднобудівному заводі в м. Херсоні, а мати Тетяна Петрівна Олексюк працювала мотальницею на ХБК — нині пенсіонери.
У 1977 році Олег пішов до першого класу Цюрупинської середньої школи №1. У 1987 р. закінчив з відзнакою Цюрупинську дитячу музичну школу. Протягом цього часу він брав активну участь в художній самодіяльності, керував вокальним ансамблем з 9 класу, добре співав і грав на баяні.
Після закінчення школи Олег Олексюк у 1987 році вступає до Херсонського училища культури, але в 1988 році згідно з Конституцією СРСР, був покликаний до лав Збройних Сил служить у залізничних військах. У 1990 році, після служби в армії, повертається додому і в 1991 році закінчує училище культури і за успіхи у навчанні був рекомендований на посаду директора Миколаївського сільського будинку культури Великолепетиського району.
Перші вірші Олег почав писати, ще навчаючись у третьому класі школи. Письменник має дві вищі освіти. Спочатку він закінчив Херсонський державний педагогічний університет (1999), а потім Київський Національний університет “Києво-Могилянська академія” (2007).
Олег Васильович Олексюк — автор багатьох поетичних збірок.
У книзі “Ти — Україна” митець умістив вірші про рідну землю, про любов до Батьківщини. У збірці “А у нас був Тарас” поет розповідає про цікаві смішні пригоди дітей, які іноді трапляються в житті, але ці пригоди мають іще і повчальний характер. Коли читаєш ці незвичайні історії, то зразу ж підвищується настрій, тому що пригадується і своє дитинство, і пригоди, які траплялися з кожним із нас.
Він є автором поетичних збірок: “Арія струмка”, “Радуйся”, “На добраніч”, “Усмішка”, “Прошиті жаром”, “Доки живі”, “Небесами повінчані”, “Затуманені плачем”, співаників “Переспіви пісень Кота Леопольда” та “Школо-Либідко”, прозової збірки “Казка бабусі Акації”, збірки статей “До Просвіти” та літературно-мовознавчого дослідження “Поетика творів Миколи Братана”. Олег Олексюк — головний редактор понад 100 літературно-художніх видань. Автор ідеї та головний редактор щорічників “[[Молода муза]]”, “Чиста криниця”, “Голос Батьківщини”. Не зважаючи на світову кризу, він знаходить час і кошти для того, щоб займатися пошуком талановитих дітей, допомагає розвивати творчість молодих талантів Херсонщини і друкує вірші обдарованих дітей у своїх виданнях, а також 22 числа щомісяця організовує творчі зустрічі молодих поетів біля Обласного Палацу Молоді, де юні зірки Херсонщини читають твори Тараса Григоровича Шевченка або ж власні вірші.
З 2005 року Олег Васильович працює головним редактором молодіжної газети “Молодь Херсонщини”. Засновник та перший голова Херсонського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Молода Просвіта”. З 2000 року голова Херсонського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т.Шевченка, директор Херсонської філії Видавничого центру “Просвіта”, член Національної спілки письменників України. Нагороджений медаллю “Будівничий України”.
Олег Олексюк — це поет, який надзвичайно глибоко все відчуває, людина, яка прагне до краси і гармонії — гармонії світу, гармонії людських взаємин.
Письменник, шукаючи форм зв’язку з життям, із сьогоденням, сам стає ближче до тих людей, образи яких змальовує.
Його нова книга — збірка передмов “На крилах “Просвіти”, що нещодавно побачила світ у видавничому центрі “Просвіта”, — розкриває перед нами Олега Олексюка як літературного критика, який знаходить родзинки у творчості початківців, виокремлює стильові прикмети відомих митців красного письменства і власним переднім словом до таких видань допомагає читачеві збагнути художні осяги різних авторів.
Ця збірка корисна не лише як цінний матеріал для дослідників літературного краєзнавства, або ж щоденний помічник для вчителя української мови та літератури, чи то хронограф видавничої діяльності херсонських просвітян останнього десятиліття, а й засіб виховання майбутнього покоління соборної України.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)