Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Євангеліє від Кобзаря
Вишиванка. Число 4
Наталя Коломієць. Дорога до себе
Василь Мелещенко. Мiй малюнок
Анатолій Суганяк. Атом любові
Валентин Плаксєєв. Лети, моя пісне, лебідкою!
Серед хвиль літературного моря

Зміст


У нелегкий для української економіки час вихід кожної нової книги в області сміливо можна назвати подією. А довгоочікувану появу літературознавчого довідника херсонського письменника, члена НСПУ Миколи Каляки “Літературна лоція Херсонщини” – подією подвійної ваги. Адже це не просто чергова художня книга автора, а науковий літературно-краєзнавчий регіональний довідник, плід багаторічної праці письменника.
У двох томах літературного довідника, виданого ВЦ “Просвіта”, зібрані короткі бібліографічні дані практично про всіх світових письменників, які так чи інакше пов’язані з нашим степовим краєм починаючи з XVII століття й до наших днів.
У поданих інформаційних статтях вказані повні прізвища письменників, коротка біографія, перелік основних книг та роки їх виходу, а головне – як митці художнього слова пов’язані з Херсонщиною та що про наш край говорили. Широка панорама фотографій та малюнків, уміщених до книги, сприяють кращому розумінню матеріалу.
Коло читачів довідника – найрізноманітніше. Він стане в пригоді всім, хто хоче глибше познайомитись із неповторною історією літературної акваторії рідного краю, провідними прозаїками, поетами, публіцистами, драматургами. “Літературна лоція Херсонщини” добре прислужиться вчителям-словесникам при підготовці уроків з літератури, а особливо з дисципліни “Література рідного краю”, бібліотечним працівникам, краєзнавцям, студентам.
Перші презентації книги вже відбулись у школах та бібліотеках міста, подаровані автором до книгозбірень. Тож, єдиний у такому форматі регіональний довідник “Літературна лоція Херсонщини” вже знайшов своїх читачів і схвальні відгуки та критичні зауваження (адже істина народжується тільки у дискусії) науковців та літературних критиків.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)