Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Йосип Файчак. Світ вирує
Микола Каляка. Збуджені альманахом “Степ”
Вісник Таврійської фундації. Випуск 14
Микола Каляка. Рукопис знайдено в каюті Ушакова
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Новий випуск “Вісника Таврійської фундації”

Зміст


Ось уже увосьме приходить до вітчизняного та зарубіжного читача відоме літературно-наукове видання "Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори)". І знову серед його авторів бачимо й відомих людей, і початківців. До випуску увійшли традиційні рубрики, в яких містяться наукові й літературно-мистецькі матеріали, присвячені діяльності визначних представників українського зарубіжжя, а також Причорномор'я.
Серед творчої молоді, що виступила у восьмому числі видання - студенти чи недавні випускники вузів із Глухова (О.Мірошниченко), Івано-Франківська (Б.Стрільчик), з Миколаєва (К.Ткач), з Сум (О.Лихошапка) та Херсона (О.Ботвинюк, Н.Левченко, К.Надточій, В.Постолатьєва, В.Пшик, І.Туренко, Л.Швидкова), які зі своїми розвідками про Е.Андієвську, І.Багряного, Н.Лівицьку-Холодну, Є.Маланюка, Т.Осьмачку, Яра Славутича, О.Телігу упевнено почуваються поряд з такими досвідченими авторами, як Л.Бондаренко, М.Дупляк, Р.Зорівчак, К.Лисюк, Г.Немченко, В.Олексенко, М.Оленковський, П.Параскевич, О.Рембецька, Г.Рудницький та ін.
До 150-річного ювілею херсонської письменниці Дніпрової Чайки, чий портрет прикрашає обкладинку видання, у випуску вміщено розвідки дослідників О.Будугай, Г.Мартинової, Л.Мозгової, В.Плакси, О.Хлань та ін. Уперше у випуску друкуються раніше непубліковані твори поетеси-землячки, яка була досить яскравою зіркою на небі літератури нашого краю на порубіжжі ХІХ і ХХ століть.
Літературні сторінки випуску репрезентовані творами місцевих письменників М.Василенка, Л.Крижановської, Т.Сміянець, а також віршами українського поета з Польщі І.Киризюка. До рубрики "Спадщина" увійшли твори недавно померлих авторів-земляків О.Бєляєвої, О.Кулика та Лани Світ.
Культурно-мистецька хроніка, відомості про вшанування в Таврійському регіоні письменників і науковців з діаспори та Південної України подані в рубриці "Презентації, конференції, фестивалі" (матеріали підготували В.Лубчак, Г.Немченко, О.Розміровська). Восьме число вміщує також рецензії на книги М.Василенка ("Довга дорога з тунелю"), Я.Грицков'яна ("Без вини винуваті"), О.Маковець ("Вічність у порах року"), М.Козака ("Гребенне в Другій світовій війні"), Я.Мельничук-Полюги ("Репресована молодість"), Т.Салиги ("Екслібриси Евтерпи"), Т.Щерби ("Розквіт і трагедія Лемківщини"), на шевченкознавчий збірник "Борітеся - поборете!", упорядкований М.Дупляком зі США, а також на ювілейний випуск херсонського альманаху "Степ" за 2011 рік та збірку пам'яті М.Братана, підготовлену студійцями "Кулішевої криниці".
Завершують випуск скорботні рубрики "Вічна пам'ять" та "2011-й: рік непоправних утрат", у яких добрим словом згадано Олену Бєляєву, Валерія Бойченка, Олега Мішукова, Яра Славутича, Лану Світ та інші постаті, що подаленіли від нас в інші світи, але залишили по собі золоті сліди в пам'яті сучасників.
Додамо, що видання восьмого випуску "Вісника" здійснене за сприяння Таврійської фундації (ОВУД) від Благодійного фонду Яра Славутича (Канада).

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)