Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Анатолій Суганяк. Атом любові
Вісник Таврійської фундації. Випуск 14
Микола Василенко. Курай для пожежі
Голос Батьківщини
Вісник Таврійської фундації. Випуск 13
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
Новий випуск “Вісника Таврійської фундації”

Зміст


Ось уже увосьме приходить до вітчизняного та зарубіжного читача відоме літературно-наукове видання "Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори)". І знову серед його авторів бачимо й відомих людей, і початківців. До випуску увійшли традиційні рубрики, в яких містяться наукові й літературно-мистецькі матеріали, присвячені діяльності визначних представників українського зарубіжжя, а також Причорномор'я.
Серед творчої молоді, що виступила у восьмому числі видання - студенти чи недавні випускники вузів із Глухова (О.Мірошниченко), Івано-Франківська (Б.Стрільчик), з Миколаєва (К.Ткач), з Сум (О.Лихошапка) та Херсона (О.Ботвинюк, Н.Левченко, К.Надточій, В.Постолатьєва, В.Пшик, І.Туренко, Л.Швидкова), які зі своїми розвідками про Е.Андієвську, І.Багряного, Н.Лівицьку-Холодну, Є.Маланюка, Т.Осьмачку, Яра Славутича, О.Телігу упевнено почуваються поряд з такими досвідченими авторами, як Л.Бондаренко, М.Дупляк, Р.Зорівчак, К.Лисюк, Г.Немченко, В.Олексенко, М.Оленковський, П.Параскевич, О.Рембецька, Г.Рудницький та ін.
До 150-річного ювілею херсонської письменниці Дніпрової Чайки, чий портрет прикрашає обкладинку видання, у випуску вміщено розвідки дослідників О.Будугай, Г.Мартинової, Л.Мозгової, В.Плакси, О.Хлань та ін. Уперше у випуску друкуються раніше непубліковані твори поетеси-землячки, яка була досить яскравою зіркою на небі літератури нашого краю на порубіжжі ХІХ і ХХ століть.
Літературні сторінки випуску репрезентовані творами місцевих письменників М.Василенка, Л.Крижановської, Т.Сміянець, а також віршами українського поета з Польщі І.Киризюка. До рубрики "Спадщина" увійшли твори недавно померлих авторів-земляків О.Бєляєвої, О.Кулика та Лани Світ.
Культурно-мистецька хроніка, відомості про вшанування в Таврійському регіоні письменників і науковців з діаспори та Південної України подані в рубриці "Презентації, конференції, фестивалі" (матеріали підготували В.Лубчак, Г.Немченко, О.Розміровська). Восьме число вміщує також рецензії на книги М.Василенка ("Довга дорога з тунелю"), Я.Грицков'яна ("Без вини винуваті"), О.Маковець ("Вічність у порах року"), М.Козака ("Гребенне в Другій світовій війні"), Я.Мельничук-Полюги ("Репресована молодість"), Т.Салиги ("Екслібриси Евтерпи"), Т.Щерби ("Розквіт і трагедія Лемківщини"), на шевченкознавчий збірник "Борітеся - поборете!", упорядкований М.Дупляком зі США, а також на ювілейний випуск херсонського альманаху "Степ" за 2011 рік та збірку пам'яті М.Братана, підготовлену студійцями "Кулішевої криниці".
Завершують випуск скорботні рубрики "Вічна пам'ять" та "2011-й: рік непоправних утрат", у яких добрим словом згадано Олену Бєляєву, Валерія Бойченка, Олега Мішукова, Яра Славутича, Лану Світ та інші постаті, що подаленіли від нас в інші світи, але залишили по собі золоті сліди в пам'яті сучасників.
Додамо, що видання восьмого випуску "Вісника" здійснене за сприяння Таврійської фундації (ОВУД) від Благодійного фонду Яра Славутича (Канада).

Додати коментар



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.

Сайт Просвіта Херсонщини розміщений на хостингу

hyperhost.ua

ВАЖЛИВО!

Оригінальні тексти! Захищено!
Угода про дотримання авторських та інтелектуальних прав

Пишіть реферати та курсові.

При передруці посилання залишайте на місцях!





Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)