Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. Доки живі. Тисячовесни
Любов Єрьомічева. Пісня надії
Вісник Таврійської фундації. Випуск 6
Микола Василенко. Курай для пожежі
Молода муза. Випуск 2
Анатолій Анастасьєв. Борозенське - це з-під лемеша
Від упорядника

Зміст

Шановні читачі! Ось і знову до Вас приходить чергове число альманаху "Вишиванка". У ньому зібрані твори як митців-початківців, так і знаних авторів рідного краю. Наше студійне видання вже встигло полюбитися читацькій аудиторії і вкотре пропонує ознайомитися з творчими доробками, які, можливо, знайдуть відгук у ваших серцях, як і публікації трьох попередніх випусків. Нагадаємо, що Літературна студія імені Василя Вишиваного була заснована в Херсонському державному університеті 16 лютого 2006 року. У ній гартувалися таланти таких юнаків та дівчат, як Вадим Лубчак, Іван Антипенко, Тетяна Лісова, Юлія Соломахіна, Олена Кучерява, Лайма Шанава, Ганна Поліщук, Надія Кудрявцева, Ілля Андрійовський, Юлія Золотар, Аліна-Ангеліна Посисаєва та ін. Сьогодні серед активістів нашого літературного об'єднання - Ірина Бардашевська, Марія Біла, Жанна Василенко, Вікторія Гуцу, Владислав Закуракін, Інна Зелена, Ольга Зубик, Ніна Кокуца, Тетяна Кухта (Кузьменко), Наталя Макух, Катерина Пономаренко, Наталя Сорокіна, Тетяна Ярославська. Свої літературні пошуки вони поєднують з науковими дослідженнями, публікують свої філологічні розвідки в різних виданнях.
Перші три випуски студійного альманаху "Вишиванка" були підготовлені його головним редактором - студентом-філологом Вадимом Лубчаком, який і нині підтримує зв'язки з нашим об'єднанням, хоча давно вже працює в Києві, в редакції газети "День". Четверте число нашого збірника продовжує кращі традиції попередніх видань. У ньому знайдемо і традиційні рубрики, і нові розділи, в яких уміщено і художні тексти, і статті, присвячені ювілеям визначних митців: І.Нечуя-Левицького, М.Куліша, В.Стуса. Є й відгук на акцію "2013 рік - рік Миколи Чернявського".
Збірник знайомить із творами переможців щорічного літературного конкурсу імені Василя Вишиваного. А призерами цього турніру були в різні роки: Сергій Ханенко, Галина Іванова, Іван Антипенко, Аліна-Ангеліна Посисаєва, Катерина Пономаренко, Христя Стусовець, Олена Кучерява, Катерина Кривко, Степан Бурківець, Тетяна Лісова, Ірина Дармостук, Михайло Зима, Вікторія Нетяга, Катерина Олеярник, у віршах яких відчувалися щирі патріотичні нотки, бережливе ставлення до національних святинь, любов до рідної мови. Вітаємо переможців конкурсу за 2012 рік, а ними стали Інна Зелена, Тетяна Кухта й Ольга Зубик.
Є в четвертому числі тематичні розділи (до 95-річчя битви під Крутами, до 80-річчя голодомору-геноциду в Україні, до 65-річчя з часу смерті співця-патріота Василя Вишиваного). Авторами публікацій у "Вишиванці" є теперішні студійці і випускники університету минулих літ, школярі, вчителі, студенти інших вузів.
У рубриці "Дослідницьким пером" подаємо розвідку І.Бардашевської про інтерпретацію постаті Івана Мазепи в прозі М.Старицького та Б.Лепкого. У статті студентки-одеситки В.Романенко "Гендерний аспект у характеристиці жінки-націоналістки (образ Марини Ступай-Ступаненко за драмою М.Куліша "Патетична соната")" окреслено постать героїні-патріотки у світлі гендерного феномену на матеріалі славетної п'єси "українського Шекспіра".
У черговому випуску альманаху подаються рецензії та відгуки на нові книги.
Завершується наше видання сумним акордом у зв'язку з передчасною смертю професора Ужгородського національного університету, членкині наукової лабораторії "Українська література в англомовному світі" при Херсонському державному університеті Лідії Григорівни Голомб.
Сподіваємося, що збірник і надалі репрезентуватиме сторінки літературного життя в таврійському краї.
Запрошуємо Вас, шановні читачі, до плідної співпраці з нами. Спілкуватися з колективом редколегії альманаху можна через електронну мережу: super.tupica@yandex.ru

Головний редактор і упорядник Анастасія Туранова

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.

Сайт Просвіта Херсонщини розміщений на хостингу

hyperhost.ua

ВАЖЛИВО!

Оригінальні тексти! Захищено!
Угода про дотримання авторських та інтелектуальних прав

Пишіть реферати та курсові.

При передруці посилання залишайте на місцях!

Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)