Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9
Наталя Коломієць. Дорога до себе
Вісник Таврійської фундації. Випуск 1
Сергій Гейко. Проти комунізму та російського шовінізму
Микола Тимошенко. Мій степосвіт
Іван Немченко. Світло надії
Вшановуємо українського Гомера
(До 100-річчя Уласа Самчука)

Зміст

ПРЕЗЕНТАЦІІ, КОНФЕРЕНЦІІ, ФЕСТИВАЛІ

Оксана Шорник

Вшановуємо українського Гомера

П'ятнадцятого лютого 2005 року на факультеті української філології та журналістики ХДУ відбулася наукова викладацько-студентська конференція з нагоди 100-річчя від дня народження славетного письменника української діаспори, висуванця на Нобелівську премію - Уласа Самчука.

Відкрила конференцію вступним словом про українського Гомера завідувач кафедри українського літературознавства, кандидат філологічних наук, доцент Алла Вікторівна Демченко. В конференції взяв участь декан факультету, доктор філології, професор Володимир Павлович Олексенко, котрий запропонував слухачам доповідь на тему "Мовно-стильові особливості творів Уласа Самчука". Професор Олексенко дослідив функціонування стійких мовних конструкцій, а також образних словесних сполук у прозі великого Волинянина. Галина Вікторівна Немченко, кандидат філологічних наук, доцент у своєму виступі звернула увагу на спорідненість творчих душ Уласа Самчука та Олександра Довженка, а також простежила типологію першої частини самчуковської "Волині" - "Куди тече та річка" та довженківської "Зачарованої Десни". Викладач факультету Людмила Денисівна Ярошевська презентувала слухачам доповідь "Функції пейзажів у творах Уласа Самчука та Миколи Чернявського".

Продовжив конференцію кандидат філологічних наук, доцент Василь Степанович Загороднюк, який порівняв специфіку художнього мислення талановитих митців Уласа Самчука та Михайла Шолохова. Іван Васильович Немченко, кандидат філологічних наук, доцент розкрив проблеми українства в епопеї Уласа Самчука "Ост".

Активну участь у роботі наукової конференції взяли студенти п'ятого курсу - Оксана Шорник ("Українська мадонна Уласа Самчука. На матеріалі роману "Марія") та Юлія Дорошенко ("Роман Уласа Самчука "Волинь" і розвиток жанру епопеї в письменстві української діаспори").

На конференції було репрезентовано книжкову виставку творів Уласа Самчука, наукових праць, методичних розробок, присвячених доробку відомого романіста. Силами студентів було випущено літературні газети.

Отже, на факультеті української філології та журналістики було вшановано пам'ять одного з найбільших прозаїків ХХ століття, твори якого нарешті стали доступними українському читачеві.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.

Сайт Просвіта Херсонщини розміщений на хостингу

hyperhost.ua

ВАЖЛИВО!

Оригінальні тексти! Захищено!
Угода про дотримання авторських та інтелектуальних прав

Пишіть реферати та курсові.

При передруці посилання залишайте на місцях!

Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)