Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 9
Микола Василенко. Курай для пожежі
Вишиванка. Число 2
Бериславщина: рік 1905
Вивчення творчості Яра Славутича в школах Херсонщини
Відгуки про перше число "Вісника"

Зміст

Галина Немченко

Відгуки про перше число "Вісника"

Візиткою Осередку вивчення української діаспори, що вже кілька років функціонує у Херсоні, став "Вісник Таврійської фундації", перше число якого з'явилось улітку 2005 року. Примірники даного видання було розіслано по бібліотеках, школах, вузах, редакціях газет в Україні та діаспорі (Канада, США, Польща тощо). Приємно відзначити, що вже перший номер "Вісника" (а до друку вже готуються друге й третє числа) викликав інтерес у науковців і письменників, широкого загалу шанувальників українського слова. Не забарилися й відгуки з-за кордону.

Першою вмістила матеріали про Таврійську фундацію в Херсоні та вихід її "Вісника" американська газета "Народна воля" зі Скрентона (штат Пенсильванія). Редактор цього видання Микола Дупляк з розумінням поставився до тих проблем, якими живуть херсонці та й материкова Україна назагал. У числі "Народної волі" від 15 вересня 2005 року він ділиться роздумами про долю українства, про російськомовне засилля в нашому краї та почуття меншовартості, на яке хворіє й до сьогодні чимало земляків. Наведемо деякі спостереження пана Миколи:

"Того, що він залюбки спілкується російською мовою, замість українською, аж ніяк не пошанують чужинці в країнах культурного розвитку, бо це є невід'ємною прикметою культурного занепаду, що перетворився в почуття меншовартости.

З тим шкідливим почуттям важко боротися, але треба. Чим швидше українці стануть повноцінними, тим краще для них, тим більше шануватимуть їх культурні народи".

Відгук під назвою "Українське слово йде на схід України", присвячений появі першого випуску "Вісника Таврійської фундації" в Херсоні, вмістила газета зі США "Свобода" від 6 січня 2006 року (виходить у Парсіпані, штат Нью-Джерсі, як видання Українського Народного Союзу, редактор Левко Хмельковський). У матеріалі підкреслюється, що новий херсонський збірник "засвідчує, що у регіонах, які вважалися традиційно російськомовними, оживає українське слово, українська культура". Газета познайомила своїх читачів зі змістом першого числа "Вісника", а також люб'язно подала інформацію про адресу редакції нашого видання для листування та надсилання дописів для друку на його сторінках. У цьому відгуку "Свободи", зокрема, відзначається: "Прикметно, що в ряді наукових і навчальних установ майже одночасно виникли осередки з вивчення науково-культурного доробку української діаспори. Впродовж тривалого часу цей доробок був під забороною комуністичного режиму, діяспорні письменники, поети, мистці, діячі культури зображувалися у найчорніших фарбах. А найчастіше вони були просто невідомі загалові. У Херсоні такий осередок виник при університеті як міжкатедральна наукова лябораторія "Українська література в англомовному світі".

Також газета інформує про перебування в наших краях діячів з діаспори Петра Одарченка та Божени Ольшанівської, які під час відвідин України розширювали уявлення материкових співвітчизників про життя українського зарубіжжя.

Редакція "Вісника Таврійської фундації" з вдячністю ставиться до авторів таких закордонних анотацій, адже це сприятиме розширенню кола учасників нашого видання та його читачів.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)