Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вишиванка. Число 3
Микола Братан. Знову експромти
М.Братан. Парасолька йде по місту
Любов Єрьомічева. Дев'ятнадцать
Голопристанська Litterra. Випуск 1

Зміст

Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод
Не спинить вас!..
І.Франко

Скеля антиукраїнськості, що нарощується останнім часом внутрішніми й зовнішніми ворогами нашої молодої незалежної держави, засвідчує марність сподівань на швидке одужання і розквіт скаліченої нації. Її знову брутально штурхають на коліна. Нахабно, безпардонно, послідовно. Щоб не згадувала історичних уроків, цуралася своєї мови, забувала своє власне обличчя, дивилася на світ лише через московські вікна. У рік 150-ліття великого Каменяра мусимо задуматись над тим, скільки в нас залишилось заповіданого Іваном Франком духу непокори, одержимості, національної гідності. З думкою про Мойсея української нації пускаємо в світ третє число нашого "Вісника". Хочеться сподіватись, що заплановане до друку повне видання творів Каменяра в 100 томах буде швидко зреалізоване і нарешті відкриє українцям та іншим народам справжні масштаби Титанової мислі.

Статтею Є.Маланюка починаємо в даному випуску передрук визначних зразків діаспорної Франкіани, для чого в наступних числах буде відкрита окрема рубрика.

2006 рік був багатий на знаменні дати й визначні події, які знайшли відгук і в нашому "Віснику" (145-річчя Євгена Чикаленка, 100-річчя Івана Багряного та Олени Теліги, IV Всесвітній форум українців тощо).

У цьому числі започатковуємо передрук багрянівського славня на честь нескореної України - повісті-вертепу "Розгром" (1948). Збираємось і надалі на сторінках нашого видання популяризувати маловідомі й призабуті тексти митців діаспори.

Редакція вітає зі славним 80-річчям українського поета з Польщі Остапа Лапського і щиро зичить йому успіху на останньому етапі конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2007 рік. Матеріал про цього самобутнього автора читайте в рубриці "Постаті".

Не міг оминути "Вісник" і такої визначної події, як вручення Шевченківської премії в галузі літератури за 2006 рік нашому краянину А.Кичинському. Редакція приєднується до численних привітань і зичить лауреатові нових творчих здобутків.

Сподіваємось, що читача зацікавлять численні розвідки літературознавчого, історіографічного, мовознавчого, краєзнавчого характеру.

У розділі "Епістолярій" Вашій увазі пропонується листування херсонського журналіста Л.Марченка з Д.Нитченком - патріархом українського письменства в Австралії, а в "Таврійських мемуарах" зустрінетесь зі спогадами голови ТФ (ОВУД) М.Василенка про визначного вітчизняного поета-перекладача й літературознавця, в'язня ГУЛАГу Г.Кочура.

Рубрику "Наш гість" надаємо цього разу українському поетові з Польщі Тадеєві Карабовичу як авторові драматичних поем. А "Поетична галерея" познайомить з представниками Літературної студії імені Василя Вишиваного при Херсонському державному університеті.

Нова для "Вісника" рубрика "Херсонський курінь" подає відомості про ще зовсім молоду організацію місцевих гумористів і сатириків, котра входить до Міжнародної асоціації "Весела Січ", очоленої кошовим отаманом П.Ребром (Запоріжжя) і розгалуженої по всій Україні та інших країнах світу (Австралія, Великобританія, Канада, Росія).

Про насичене подіями життя й діяльність членів Таврійської фундації (ОВУД) та лабораторії "Українська література в англомовному світі" розкажуть наші кореспонденти в повідомленнях про конференції, презентації, вечори, конкурси та інші заходи.

Блок рецензій репрезентуємо відгуками на книгу Яра Славутича "Дослідження та статті", котра щойно побачила світ у Канаді, та на продукцію членів нашого осередку.

А завершуємо "Вісник" сумною сторінкою - прощальним акордом на честь Івана Гришина-Грищука.

Запрошуємо вас, дорогі друзі, до співпраці, до поширення в світі відомостей про самобутню українську культуру. Будьмо гідними пам'яті Тараса Шевченка й Івана Франка, Івана Багряного й Олени Теліги.

Головний редактор Іван Немченко

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)