Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Історія Просвіти Херсонщини. Том 1
Микола Тимошенко. Мій степосвіт
Ігор Проценко. Мої дороги
Вісник Таврійської фундації. Випуск 4
Анастасьєв А., Лепешко В. Звідси починається Вітчизна
Од слова путь верстаючи до слова...

Зміст

Саме під такою назвою під патронатом Міністерства Освіти і Науки України та Львівського Національного Університету ім. І.Франка появилася вельми вагома рідкісна наукова публікація - збірник на пошану Роксолани Петрівни Зорівчак - доктора філологічних наук, професора ЛНУ ім. Івана Франка, визначного українського перекладознавця і германіста, заслуженого працівника освіти України. Книга (у твердій обкладинці) вийшла у Львові з датою 2008 року на понад 1000 сторінок друку під редакцією Н.Л.Бічуї; редактор-бібліограф Г.М.Домбровська; укладачі "Біобібліографічного покажчика" - Г.М.Домбровська та Т.В.Шмігер; художнє оформлення - І.В.Шкльода; представницьку редакційну колегію очолював проф. д-р О.І.Чередниченко. Тираж - 400 примірників. Книга - раритет.

Збірник праць на пошану Р.П.Зорівчак уміщує статті відомих українських, англійських, російських і польських дослідників з перекладознавства, літературознавства, мовознавства, зокрема з контрастивної лінгвістики, лінгвостилістики та методики викладання чужоземних мов.

Як пише в передмові проф. д-р Помірко, з іменем Р.П.Зорівчак пов'язаний стрімкий розвиток перекладознавства і контрастивної лінгвістики в Україні. Проте, наукова палітра вченої охоплює різнобічні напрямки сучасного мовознавства і літературознавства, стосується всіх сфер життя слова і його сприйняття, спонукує до творчих імпульсів. Збірник містить статті дослідників з різних університетів України, а також Росії, Польщі, Канади й Великобританії, що охоплюють широкий спектр проблем. Це спроба одночасно осягнути реальну віртуальність нашої філології та її національну специфіку.

Заслуги Р.П.Зорівчак для української науки дуже великі, тому, як відмічує проф. д-р Новикова, на одному із засідань Спеціялізованої Вченої Ради з Перекладознавства при Київському Національному Університеті ім. Т.Г.Шевченка проф. В.І.Карабан назвав її "матріярхом українського перекладознавства".

Бути перекладачем і перекладознавцем в Україні в радянський період поневолення було важко. Як пише О.І.Чередниченко, - "Перекладацький процес в Україні у XX ст. відбувався у складних умовах, коли влада намагалася звинуватити майстрів художнього слова у всіляких ізмах, часто вдаючись до прямих переслідувань і репресій". Та й тепер нелегко, але вже з іншої причини. Науці потрібна всебічна підтримка держави, а вона ж далека від задовільної.

Лише одиниці вчених можуть похвалитися тим, що створили свою наукову школу. Як педагог, Р.П.Зорівчак має здатність збуджувати творчий пошук, стимулювати робочу активність постійно відкривати нові горизонти. Як пише проф. Т.Є.Некряч, про це свідчить не лише власний творчий доробок ученої, але й існування такого феномена в перекладознавстві, як "школа Р.Зорівчак".

Увесь зміст книги поділений на шість частин: перекладознавтво (20 статей), літературознавство (9 статей), мовознавство (11 статей), контрастивна лінгвістика (6 статей), лінгвостилістика (7 статей), методика викладання чужоземних мов (4 статті). Окрім українських, у збірнику є й статті написані англійською, німецькою, російською та польською мовами.

Книгу доповнює покажчик імен, довідка про авторів статей, біобібліографічний покажчик (2003-2007) Р.П.Зорівчак українською і англійською мовами, слово від укладачів. Далі слідує перелік друкованого науково-методичного доробку Р.П.Зорівчак і література про неї. Книгу завершує доповнення, алфавітний покажчик друкованих праць ученої та покажчик імен.

Оця вагома публікація засвідчує не лише пошану до науковця, якому вона присвячена, але й спонукає читачів із пошаною ставитись до великого гурту українських учених, які спромоглись на такий дружній жест у відношенні до свого колеги - Роксолани Петрівни Зорівчак.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)