Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Сарма-Соколовський Срібне перо соколиного лету
Олексюк О.В. Поетика творів Миколи Братана
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
Валентина Наумич. Пригоди природи
Вісник Таврійської фундації. Випуск 13
Вітрила Ірини Дармостук

Зміст

На жаль, місце сучасної української книги - скромно відведена полиця у кутку просторої книгарні, в якій далеко не кожен дорослий читач має можливість обрати собі "чтиво" на власний смак, не говорячи вже про дитячі видання чи, тим більше, книги, написані дітьми-авторами.

Поетична збірочка Ірини Дармостук "Пурпурове вітрилко" є скоріше винятком з невеселих реалій нашого сьогодення. Яскраву назву книги юна поетеса запозичила від улюбленого твору - "Пурпурові вітрила" Олександра Гріна, вірш-приcвята якому відкриває збірку.

У першій частині книги під назвою "Моя рідна сторона" домінує патріотична й пейзажна лірика. Авторка майстерно змальовує картини природи, використовуючи різні виражальні засоби:

Літають довкола чарівні сніжинки,
У кожному домі - яскраві ялинки.
Білі, мов хмари, хатинки стоять,
Сади і долини з вітром гомонять.

Чимало поезій присвячено темі любові до Батьківщини, рідної мови, поваги до батьків, що, в свою чергу, засвідчує виховний потенціал цих віршів. Також поетеса успішно випробовує себе в жанрі байки ("Лисиця та курка"), жартівливій поезії ("Як Петько доїв корову"). Ряд віршів позначені роздумами над життям, його сенсом ("Життя прожить - не поле перейти", "Рай", "Даруйте любов"), які цілком можливо у творчості вже дорослої Ірини Дармостук переростуть у зразки медитативної лірики. Друга частина збірки "Вінок Кобзареві" повністю присвячена Тарасові Шевченку, є своєрідною подякою геніальному поетові за його героїчний чин.

Збірка Ірини Дармостук "Пурпурове вітрилко" ще досить учнівська, пошукова, але в ній уже відчувається індивідуальний почерк поетеси, її стиль, про що авторка й сама зізнається в своїх творах:

Я особистість... Така я одна,
Я буду велика Людина.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)