Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. А у нас був Тарас
Молода муза. Випуск 2
Вісник Таврійської фундації. Випуск 1
Вісник Таврійської фундації. Випуск 2
В.Плаксєєв, В.Кулик. А стежечка біжить від літа
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 9
Вшанування пам'яті Олеся Гончара

Зміст

90-річний ювілей видатного письменника, громадського діяча, академіка, почесного доктора літератури Альбертського (Канада) та Дніпропетровського університетів, великого Українця, Героя України, незабутнього Олеся Терентійовича Гончара широко відзначався на державному рівні. Початок пам'ятних заходів був накреслений Указом Президента України від 20 березня 2008 року, який передбачав Кабінету Міністрів України забезпечити здійснення за участю НАНУ, громадськості проведення протягом квітня 2008 р. у м. Києві, інших населених пунктах, пов'язаних із життям та творчістю Олеся Гончара, урочистостей, зокрема проведення наукових конференцій, круглий столів, літературних вечорів, книжкових виставок, Гончарівських читань та тематичних бесід у навчальних закладах; завершення видання 12-томного зібрання творів, а також випуск додаткового тиражу щоденника; випуск в обіг поштової марки і конверта із спецпогашенням та ін.

Вийшло ряд книг, зокрема у серії "Бібліотека Шевченківського комітету" "Олесь Гончар. Листи" (упорядники Валентина Гончар і Яків Оксюта), спомини дружини письменника В.Гончар "Я повен любові…", дослідження полтавчан В.Пащенка "Гончарева правда про духовність і церкву" та М.Степаненка "Публіцистична спадщина Олеся Гончара"; захищена докторська дисертація "Олесь Гончар - журналіст, публіцист, редактор" Валентини Галич; присуджена цьогорічна літературна премія ім. О.Гончара Віталію Ковалю (посмертно) за книги "Собор" і навколо Собору" та "Ніч без Олеся Гончара", а також українсько-німецька літературна премія молодим письменникам і дослідникам творчості О.Гончара; вийшов збірник гончарівських лауреатів, їх творів "Олесь Гончар: Прагніть задумів глибоких" (упорядник Віталій Абліцов); відкрита виставка у Національному музеї літератури, присвячена 90-річчю Олеся Гончара.

17 квітня відбувся великий літературно-мистецький вечір "Письменник - нервова клітина нації" у Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка.

Проведені наукові конференції у Київському національному університеті ім. Т.Шевченка, в Дніпропетровському національному університеті та Полтавському державному педуніверситеті ім. В.Короленка.

За інформацією Міністерства освіти і науки України ректорат Дніпропетровського національного університету прийняв рішення про надання цьому закладу імені Олеся Гончара.

Відбулося і ряд інших заходів, зокрема літературно-мистецький вечір у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара та Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки. Херсонська міськрада присвоїла одній із нових вулиць ім'я Олеся Гончара, який понад чверть століття обирався від Херсонщини народним депутатом до колишньої Верховної Ради СРСР.

 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)