Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

В.Плаксєєв, В.Кулик. А стежечка біжить від літа
Сергій Гейко. Церков величність
Микола Василенко. Курай для пожежі
Микола Кабаків. Переяславська угода 1654 року
Ігор Проценко. Цвіт вишні
Олег Лиховид. Політичний компас виборця
Лубчак В. Презентували “Запізніле вороття” // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 8. — К.–Херсон: Просвіта, 2012. — С. 208-209.
Презентували “Запізніле вороття”
27-28 квітня 2011 року в Херсон уперше завітав відомий в Україні та за кордоном учений, редактор, видавець, публіцист та громадський діяч, член Національних спілок письменників і журналістів України, доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Тимошик, аби особисто провести важливий культурологічно-просвітницький захід.
Спочатку в конференц-залі Херсонського державного університету перед студентами-філологами та журналістами, а потім у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара перед творчою інтелігенцією нашого краю професор М.Тимошик презентував 14 томів унікального видавничого проекту “Запізніле вороття”, у яких виступив видавцем, упорядником, автором передмов і приміток. В основі цієї видавничої серії — досі не друковані в Україні, заборонені свого часу радянським режимом твори видатного діяча українського відродження, соратника Михайла Грушевського по боротьбі за Українську незалежну соборну державу Івана Огієнка (митрополита Іларіона). Книги вийшли друком у двох видавничих серіях — “Рукописна спадщина” та “Зарубіжні першодруки”.
У першій серії вже побачили світ такі твори І.Огієнка (Іларіона): “Рятування України”, “Тарас Шевченко”, “Розп’ятий Мазепа”, “Богдан Хмельницький”, “Українське монашество”. Твори другої серії, що вже видані в Україні: “Історія української літературної мови”, “Українська культура”, “Свята Почаївська лавра”, “Слово про Ігорів похід”, “Українська церква за час Руїни”, “Українська церква”, “Історія українського друкарства”, “Рідна мова”, “Наша літературна мова”.
Кожна з цих книг репрезентує цілі пласти з історії української культури, які потребують політично не заангажованого переосмислення й достойного пошанування сучасниками. Книги ці, що чекали свого повернення в Україну більш ніж півстоліття, насичені колосальним фактологічним матеріалом, перепущені через небайдуже серце їх автора, спонукають думати, піднімають народ з колін.
Право на першовидання творів Івана Огієнка в Україні з канадських рукописних фондів професор М.Тимошик отримав від канадської сторони у 2000 році під час презентації у десяти найбільших містах Канади його нової книги “Лишусь навіки з чужиною: Іван Огієнко (митрополит Іларіон) і українське відродження”. Цей фоліант обсягом більш ніж півтисячі сторінок був написаний на основі опрацювання автором колосального архіву митрополита Іларіона у Вінніпезі.
Цікаво, що видрук презентованого у Херсоні проекту здійснився під маркою відродженого професором М.Тимошиком у Києві Огієнкового видавництва “Наша культура і наука”, що діяло до і після Другої світової війни у Польщі, Швейцарії, Франції та Канаді.
Презентація “Запізнілого вороття” у Херсоні вже двадцята з запланованого цим видавництвом всеукраїнського туру-презентації в регіонах України забороненої раніше Огієнкової спадщини. Від 2007 року такі презентації відбулися зокрема в Києві, Тернополі, Львові, Миколаєві, Черкасах, Умані, Чернівцях, Хмельницькому, Кам’янець-Подільському, Кіровограді, Запоріжжі, Житомирі, Полтаві та на батьківщині Івана Огієнка — у містечку Брусилові на Житомирщині.
Особливе емоційне і пізнавальне враження від цієї зустрічі у херсонського студентства та творчої інтелігенції залишилося ще й тому, що розповідь професора Миколи Тимошика супроводжувалася показом рідкісних документів та видань за допомогою мультимедійної системи.


Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 121 книг;
1,513 статей;
345 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (8)