Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Братан. Сузір'я Плеяд
Анатолій Анастасьєв. Територія гідності
Вісник Таврійської фундації. Випуск 4
Вісник Таврійської фундації. Випуск 7
Любов Єрьомічева. Пісня надії
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Лубчак В. Презентували “Запізніле вороття” // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 8. — К.–Херсон: Просвіта, 2012. — С. 208-209.
Презентували “Запізніле вороття”
27-28 квітня 2011 року в Херсон уперше завітав відомий в Україні та за кордоном учений, редактор, видавець, публіцист та громадський діяч, член Національних спілок письменників і журналістів України, доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Тимошик, аби особисто провести важливий культурологічно-просвітницький захід.
Спочатку в конференц-залі Херсонського державного університету перед студентами-філологами та журналістами, а потім у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара перед творчою інтелігенцією нашого краю професор М.Тимошик презентував 14 томів унікального видавничого проекту “Запізніле вороття”, у яких виступив видавцем, упорядником, автором передмов і приміток. В основі цієї видавничої серії — досі не друковані в Україні, заборонені свого часу радянським режимом твори видатного діяча українського відродження, соратника Михайла Грушевського по боротьбі за Українську незалежну соборну державу Івана Огієнка (митрополита Іларіона). Книги вийшли друком у двох видавничих серіях — “Рукописна спадщина” та “Зарубіжні першодруки”.
У першій серії вже побачили світ такі твори І.Огієнка (Іларіона): “Рятування України”, “Тарас Шевченко”, “Розп’ятий Мазепа”, “Богдан Хмельницький”, “Українське монашество”. Твори другої серії, що вже видані в Україні: “Історія української літературної мови”, “Українська культура”, “Свята Почаївська лавра”, “Слово про Ігорів похід”, “Українська церква за час Руїни”, “Українська церква”, “Історія українського друкарства”, “Рідна мова”, “Наша літературна мова”.
Кожна з цих книг репрезентує цілі пласти з історії української культури, які потребують політично не заангажованого переосмислення й достойного пошанування сучасниками. Книги ці, що чекали свого повернення в Україну більш ніж півстоліття, насичені колосальним фактологічним матеріалом, перепущені через небайдуже серце їх автора, спонукають думати, піднімають народ з колін.
Право на першовидання творів Івана Огієнка в Україні з канадських рукописних фондів професор М.Тимошик отримав від канадської сторони у 2000 році під час презентації у десяти найбільших містах Канади його нової книги “Лишусь навіки з чужиною: Іван Огієнко (митрополит Іларіон) і українське відродження”. Цей фоліант обсягом більш ніж півтисячі сторінок був написаний на основі опрацювання автором колосального архіву митрополита Іларіона у Вінніпезі.
Цікаво, що видрук презентованого у Херсоні проекту здійснився під маркою відродженого професором М.Тимошиком у Києві Огієнкового видавництва “Наша культура і наука”, що діяло до і після Другої світової війни у Польщі, Швейцарії, Франції та Канаді.
Презентація “Запізнілого вороття” у Херсоні вже двадцята з запланованого цим видавництвом всеукраїнського туру-презентації в регіонах України забороненої раніше Огієнкової спадщини. Від 2007 року такі презентації відбулися зокрема в Києві, Тернополі, Львові, Миколаєві, Черкасах, Умані, Чернівцях, Хмельницькому, Кам’янець-Подільському, Кіровограді, Запоріжжі, Житомирі, Полтаві та на батьківщині Івана Огієнка — у містечку Брусилові на Житомирщині.
Особливе емоційне і пізнавальне враження від цієї зустрічі у херсонського студентства та творчої інтелігенції залишилося ще й тому, що розповідь професора Миколи Тимошика супроводжувалася показом рідкісних документів та видань за допомогою мультимедійної системи.


Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)