Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Олег Олексюк. Затуманені плачем
Бериславщина: рік 1903
Іван Ющук. Якщо ти українець
Йосип Файчак. Світ вирує
Анатолій Анастасьєв.Осінній дисонанс

Загороднюк В. Дорога довжиною в десятиліття // Вісник Таврійської фундації (ОВУД): Вип. 10. - К.-Херсон: Просвіта, 2015. - С.222-223.

 

Дорога довжиною в десятиліття

Уже з певністю можна стверджувати, що поява в літературному процесі Херсонщини і без перебільшення України “Вісника Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори)” стала помітною подією. Його перший випуск побачив світ 2005 р. і зразу ж привернув увагу науковців, письменників, істориків, краєзнавців, широкий загал читачів, яким не байдужі українська література і демократичні цінності. А передувала цьому клопітка організаторська робота. Слід відзначити і на підготовчому етапі і надалі тривалу й плідну творчу співпрацю з відомим письменником, літературознавцем, перекладачем Яром Славутичем (Канада). Життєвий шлях цього митця розпочався на Херсонщині, до неї і до України він пройнявся великою синівською любов’ю, високим патріотизмом, став засновником Благодійного фонду свого імені, мета якого сприяти вивченню української діаспори, популяризації сучасного українського літературного процесу, наукових розвідок про нього, ствердження української мови, стипендіальна допомога учнівській та студентській молоді. Саме цей фонд підтримує випуски “Вісника Таврійської фундації”. У щонайтіснішій творчій сув’язі з ним співпрацює Таврійська фундація (Осередок вивчення української діаспори), що функціонує в нашому регіоні, міжкафедральна наукова лабораторія “Українська література в англомовному світі”, що діє при Херсонському державному університеті. Говорячи про його жанрово-тематичне розмаїття, зауважуємо, що наскрізною ідеєю цього видання є розвиток і створення української державності шляхом всебічного висвітлення проблем, фактів, явищ літературного процесу.

У першому номері “Вісника Таврійської фундації” головний редактор цього видання Іван Немченко висвітлює його основні концептуальні засади, що протягом десятиліття змістовно наповнювалися, розвивалися. І це підтверджує ювілейний – 10 номер, котрий Ви тримаєте в руках. Традиційними стали рубрики “Трибуна молодого дослідника”, “Літературознавство”, “Мовознавство”, “Архів”, “Постаті”, “Педагогіка та методика”, “Рецензії”, “Наші гості”, “Поетична галерея”, “Херсонський курінь”, “Наш літопис”, “Презентації, конференції, фестивалі”, “Осередки вивчення діаспори”, “Знайомство зблизька”. З них читачі дізнавались про наукові здобутки молодих науковців із галузі літературознавства, мовознавства, педагогіки, розмаїтого літературно-мистецького життя діаспори, входження його у вітчизняний контекст.

Кожний номер “Вісника…” – це подія у нашому культурному просторі. Це свідчення нашої активної громадської позиції. За цей час близько 250 авторів опублікували свої дослідження, статті, розвідки, поезії на сторінках цього видання. В умовах, коли наш інформаційний простір досить часто перевантажений іншомовним інформпродуктом, цей альманах однозначно стоїть на позиціях розвитку української мови і державності. Він став надійним і достовірним науковим джерелом, публіцистично актуальним, зі своїм мовно-стильовим обличчям. Ним гідно пройдена дорога довжиною в десятиліття, зроблена робота є стимулом для подальших творчих шукань і дерзань. Яким він буде у майбутньому, залежить від кожного з нас, наших наукових і художніх пошуків, розкриття правдивих сторінок історії, появи наукових ідей та тем. Цього чекає Україна.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)