Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 8
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Ігор Проценко. Мої дороги
Вісник Таврійської фундації. Випуск 11
Микола Василенко. Архітектура планиди
Микола Тимошенко. Мій степосвіт

Загороднюк В. “Ніжна” відкриває себе і світ у собі // Вісник Таврійської фундації (ОВУД): Вип. 10. - К.-Херсон: Просвіта, 2015. - С.240-241. - [Рец. на кн.: Теленчук Надія. Ніжна: поезія. – Херсон: ТОВ “ВКФ “Стар” ЛТД”, 2014. – 180 с.]

 

“Ніжна” відкриває себе і світ у собі

Теленчук Надія. Ніжна: поезія. – Херсон: ТОВ “ВКФ “Стар” ЛТД”, 2014. – 180 с.

У 2011 р. в Херсоні побачила світ перша книжка Надії Теленчук “Нова інтерпретація дощу”, а вже наступного року вона здивувала читача новою збіркою – “Щастя в обгортці”. Ці видання засвідчили, що в поетичний дивосвіт входить впевнено і відкрито з молодечим запалом, свіжістю образного мислення нове ім’я. Звичайно, у дебютних творчих виявах вчувалися деяка декларативність, мовно-стилістичні штампи та водночас наяву була ота щирість почуттів, котра є в людини або відсутня, котру не можна набути ні енциклопедичними знаннями, ні якимись морально-етичними уроками. Хоч і їхніми здобутками не можна нехтувати. І це першоначало засвідчило її творчий потенціал.

Підтвердженням цьому – третя збірка Н.Теленчук – “Ніжна”. Якщо прослідковувати її поетичну еволюцію, то вона справді є, що засвідчує художній рівень цього видання. Насправді, за словами І.Франка – “Поет завжди учень”, та учень, який усвідомлює, що для польоту не завжди потрібні пір’я і крила, а головне – стан душі. У збірці “Ніжна” це відчувається, як і те, що період учнівства вже не переходить, а перейшов у фазу певного життєвого досвіду, філологічної вправності, відчуття слова як добротного будівельного матеріалу.
Згадуючи, що поетеса нині вивчає міжнародну економіку в Берлінському університеті, бере участь у роботі громадської організації ”Європейський молодіжний парламент – Україна”, помітна її волонтерська діяльність, активна громадянська позиція, то це також своєрідна поетична інтерпретація, котра в результаті духовно-душевної роботи викристалізовується у вірші. Як на мене, твори зі збірки “Ніжна” можна читати послідовно й вибірково, в будь-якому випадку складається враження, що стаєш дотичним до чогось справжнього, істинного. Це складні людські почуття, високі та обнадійливі, чесні й оманливі, амбівалентні й однозначні… та хіба всі перерахувати. Тут легко ввійти у спокусу і цитувати поетичні коди Надії Теленчук, і в першому варіанті мого допису це було, та відмовився від цього. Бо її поезію потрібно читати. Тоді отримаєш не тільки естетичну насолоду, а й поживу для інтелекту, розраду своїм почуттям. Один із циклів збірки “Ніжна” має назву “Обдарована дорогою”. Прочитую у цьому аванс для автора та для читача. Адже здебільшого дорога у її величності Поезії – не рівненька, а горбкувата і терниста, якщо це справжня поезія. На неї вийшла своєю збіркою “Ніжна” Надія Теленчук. Не сприймайте це за тавтологію, але у її ніжності є сила – творча, обнадійлива, красива. Її енергія акумулюється життєдайним промінням і освітлює прозу життя. Вірю в це.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)