Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської Фундації. Випуск 8
З Україною в серці
Іван Немченко. Військова хитрість
Сергій Гейко. Церков величність
Вивчення творчості Яра Славутича в школах Херсонщини
Микола Братан. Семенівське шосе
Загороднюк В. “У світанок іду, як ішла в зорепад…”: (пам’яті Олени Бєляєвої) // Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори): Літературно-науковий збірник. Випуск 8. — К.–Херсон: Просвіта, 2012. — С. 311.
“У світанок іду, як ішла в зорепад…”
(пам’яті Олени Бєляєвої)
Поетичну дорогу Олена Бєляєва торувала тихо, але впевнено. Не поспішала до читачів зі своїм художнім словом. Та її збірки “Тонкой нитью”, “Чернильный дом”, “Смещение светил” засвідчують якісний художній рівень письма, своєрідне образне сприймання та інтерпретацію навколишніх реалій та свого внутрішнього світу. А він у поетеси був багатий і багатобарвний. Про це ми можемо судити, посилаючись на її ліричну і водночас філософську заглибленість творів, намагання пізнати першоджерельне, істинне, яке дуже привабливе і складне (“И знать заранее, что тему / В тысячелетья не познать”).
Її педагогічний, редакторський досвід множився у виданнях журналів “Сумочка” та “Характер”, котрі йдуть до сучасного допитливого читача, а робота на посаді головного редактора видавництва Херсонського державного університету увиразнювала її діяльність як науковця і педагога. І ця життєва наповненість водночас реалізувалася у поетичному слові. На жаль, не встигла його дописати, багато планів і задумів тільки брунькувалися в її душі.
Раптово перервався поетичний політ Олени Бєляєвої. Але те, що написане, летить повносило до шанувальників художнього слова, перекладається й іншими мовами, а це показник високого культурно-образного рівня. І в цьому безперервність і вічність людської пам’яті й творчості.
Вірші О.Бєляєвої в перекладі В.Мелещенка публікуються в даному випуску “Вісника ТФ (ОВУД)”.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)