Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Немченко. Шлях на Снігурівку
Іван Немченко. Корсунські світанки
Анатолій Дунаєв. Жива любов, жива
Любов Єрьомічева. Дев'ятнадцать
Микола Каляка. Рукопис знайдено в каюті Ушакова
Молода муза. Випуск 3
Лопаніцина Ю. Вдох-выдох (українською) // Молода муза: Вип. 3. — К.–Херсон: Просвіта; Євшан-Зілля, 2009. — С. 48.
Вдох-выдох (українською)

Хочете кави, пане? Чаю? Води? Молока? Пташиного? І перестань так мені посміхатися! Так привітно. Так, ніби я щось важу. Вдох. Выдох. Не хочеш – не треба. Але ж можу я для тебе щось зробити? Я хочу… Важити. Справді…

Знаєш, я подумала… Знаєш, я вже думаю українською. Хоч дихаю – все ще російською... Але це мине, не зважай, не бійся! Вдох. Выдох. Хоча тобі, напевно, байдуже, якою мовою я дихаю. Тобі байдуже… що я дихаю.

Цікаво, де ж подівся здоровий глузд? От для тебе таких питань не існує. Якщо я їх тобі поставлю, ти ніколи не даси відповіді, ти ніколи не втратиш розуму, як-от я. Поряд із тобою… Вдох. Ти ж умієш, ти ж допомагав, допоможи! Выдох. Хоч ні, краще тікай, тікай якнайдалі від мене. Так, щоб я не наздогнала. Знаєш, чому? Бо я переслідуватиму. Знаєш, за що? Бо ти не хочеш бути тим, ким я хочу, щоб ти був. Дурна я? Звісно, дурна. Я б сама пішла, знаєш, я б пішла, але це надто складно, а я слабка. Ти знаєш це. Пробач. Вдох. Выдох. У тебе надто сині очі, надто чисті. Вони не відпустять. Я б тікала уже. (?) Надто ніжний голос, надто приємне “Привіт!”. За що, в біса?! О! Я лаюся тепер українською. Думаю… А дихаю… Ти спокійний, надійний, упевнений. Благородний і сильний, мов той лицар із снів. Тільки от казки у нас не вийде, бо я – вдох-выдох – не прекрасна принцеса, яку б ти рятував від драконів (чи то пак, інопланетян?). Я в кращому випадку пастушка, яку ти звільниш з пазурів вовка і, розбивши серце (мені, звісно, не вовкові), рушиш у даль. Твої (мої…) казки – українською. І мрії, які не збудуться. І відчай, від якого не хочеться дихати. Але я дихаю – далі й далі. Допомогти тобі? Може, чаю, кави? Вдих. Видих. 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 125 книг;
1,628 статей;
383 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (10)