Вибрані місця з типового листування з автором

У даному конкретному випадку - листування йшло з молодим Автором з Дніпропетровська. Його роман вже досить давно надрукований і зараз представлений на поличках нашої Бібліотечки.
Познайомилися ми в Інтернеті.
І ось – представляю деякі вибрані місця з нашого листування.
Ці поради – досить універсальні, тому, гадаю, стануть у нагоді й іншим авторам.

Автору в якомусь дніпропетровському видавництві нарахували… чималеньку суму за друк 100 примірників.
То він жалівся: «І як можна зараз бути надрукованим, виданим - хоча б за власні кошти?»
Тоді я спитала, скільки знаків у романі, що його треба надрукувати – для попередньої калькуляції.
Цю цифру можна дізнатися у Ворді, меню => Сервіс => Статистика.

Ось тут у нас спочатку вийшла невеличка помилка.
Автор повідомив цифру. Я приблизно прикинула, скільки це буде сторінок… На основі цієї цифри - зробила попередню калькуляцію.
А потім виявилося, що Автор повідомив цифру «Знаков (без пробелов)». А треба було «Знаков (с пробелами)» (а я забула про це попередити Автора).
Але надалі, після верстки - виявилося, що я порахувала таки точну кількість сторінок. :)

Автор запитував, скільки буде коштувати 1 примірник та 100.

 


Шановний Авторе!

Деякі пояснення до калькуляції.

Я розраховувала на стандартний формат - А5. Тобто десь 14х20.
Цей формат добре відпрацьований, зручний у роботі і потім у читанні.

Я рахувала на 240 сторінок — тобто трошки із запасом.
Абсолютно точний розрахунок можна буде зробити після верстки (тобто коли точно стане відомо, скільки буде сторінок) та затвердження обкладинки.
Зрозуміло, що якщо поміститься у 212 або 220 сторінок, то ціна буде меншою.

 


Там, де 1 штука - то це насправді не додрукові роботи стільки коштують.
Це додрукові роботи + вартість ISBN'у + друк 13 примірників. З них 10 штук (так званий "безплатний примірник") відправляється до центрального видавництва "Просвіта", у Книжкову Палату України (на вічне зберігання, і за ISBN), до архіву, до Херсонської обласної бібліотеки та ще до деяких великих бібліотек… А Вам дістанеться 2 або 3 примірника. Нам просто доведеться друкувати 13 примірників, щоб Вам гарантовано дісталися 2 або 3. Бо навіть при післядрукових роботах може виникнути брак.
10 безплатних примірників - це обов'язкова умова отримання 1-2-3 примірників з ISBN'ом.
Якщо ISBN Вам не потрібний [нащо він взагалі потрібний – читайте в окремій статті нашого Практикуму], то за підготовку макету та друк 1 книжки ми просто не візьмемося. Немає сенсу. Нам навіть оці 13 штук… - не дуже.
Якщо Ви потім захочете за цим макетом десь замовляти друк, то там все одно будуть переробляти макет на своє обладнання, на свої вимоги…

 


Яким чином побудована робота із письменниками.
Ви надаєте вордівський файл із текстом книги. Наша верстка. До або після верстки – можлива і дуже потрібна коректура. Автору надається на затвердження сигнальний примірник. В інші міста (ми так працюємо з віддаленими районами області) — надсилається поштою. Жодного разу в нас не було повної переробки макету - тільки якісь дрібнички, побажання та "забаганки" автора. Все враховується. Тільки після затвердження автором сигнального примірнику до друку відбувається безпосередньо друк.

 


Крім того, чому я порахувала 150 і 200 штук.
Херсон - місто досить невелике. У нас 360 тис. мешканців. Стандартний наклад для книжки херсонського автора — 100-150 штук. Дехто, навіть з початківців, друкує 200. "Метри", які мають зв'язки та канали для розповсюдження, звичайно друкують 300, 500 і 1000 примірників.
А тепер зважте, наскільки Дніпропетровськ більший за Херсон!
Звісно, що я не знаю "ринок" Дніпропетровська. Але я точно знаю, що 100-130 штук у Вас просто і легко "розбіжиться" між знайомими (якщо, звичайно, Ви будете їх дарувати).
Книжок ми за 10 років роботи надрукували приблизно 250 назв, деякі друкували і повторний наклад. Скільки з них були розпродані, а скільки просто роздаровані… - ??? навіть приблизно не можна оцінити.

 


З вартістю друку ми нібито більш-менш розібралися.
Це все добре.
А тепер - про найсумніше.
Наприклад, Ви замовили у нас за власні кошти 200 примірників. Вам кожна книжка обійшлася у ХХ гривні. Чи Ви хочете щось заробити на книжці? Додаємо гривень хоча б 5 (тоді за умови продажу усього накладу Ви маєте 1000 гривень прибутку). Магазин додає свою "накрутку". Яку? - не маю анінайменшого уявлення. Яка виходить ціна книжки для покупця?
Можливо, Ви хочете просто розповсюдити свої твори, займаючись "благодійництвом", та роблячи собі ім'я? (В принципі, таке питання постає перед кожним сучасним починаючим письменником, і навіть непочинаючим).

Саме тому видавництва і беруть у роботу тільки "залізні" видання. Про які вони точно знають, що досить швидко розійдеться хоча б десять тисяч примірників (і навіть ця цифра для видавництва - все одно замала!). І тільки коли йде ДОдрук (повторная допечатка) тиражу… - оце дійсно добре - і для видавництва, і для автора.
Як реалізовувати книжки - читайте ось цю повчальну історію.

Але все ж таки я вважаю, що з чогось треба починати.
І навіть, якщо / коли у майбутньому Ви будете одним з найвідоміших та найвидатніших українських письменників, за твори якого видавництва будуть битися (а я цього Вам щиро бажаю!), це не відміняє того сумного моменту, що зараз легше всього розпочинати саме з друку за власні кошти на різографі.

 


Насамкінець ще один момент. Звісно, нас цікавить друк книжок (і Вашої у тому числі). І ми дуже любимо цю справу і робимо це професійно. У нас абсолютно відпрацьована система. Багато наробіток. І є чим похвалитися.
Але просто по-людськи я раджу Вам пошукати у Дніпропетровську невеличку фірмочку оперативної поліграфії з різографом. Але ОБОВ'ЯЗКОВО таку, яка вже досить багато друкувала книжок. Нехай їх Вам покажуть! (ми можемо показати - і таку, і ось таку, і навіть отакуу!). І можливо, Ви знайдете дешевше (і головне - набагато ближче!). Адже щодо стану поліграфії у Херсоні ми знаємо практично все. А от у Дніпропетровську… - навіть приблизно не можна уявити та оцінити рівень Ваших цін.
А тоді вже розмовляйте та запитуйте у них - що, як, скільки…
Причому, наприклад, якщо знайдете дві схожі фірми, то обирайте не ту, де трошки дешевше, а ту, яка більше друкувала книжки і більше показує.
Ще одне важливе питання, яке треба задати у фірмі: чи зберігають вони електронні макети, або чи віддадуть Вам його після друку (ми зберігаємо абсолютно усі книжки, які друкували. Але у Херсоні, здається, крім нас, такого ніхто не робить).
Сходіть у місцеву "Просвіту" - може, там Вам щось підкажуть, з ким вони більше співпрацюють (бачте? "здаю" усі варіанти - нічого у кишені не залишаю! :) )

Деякі питання, що їх треба задати у цій фірмі, Ви для себе і з цього листа, сподіваюся, з'ясували.
Ну і я все ж таки можу якимось чином проконсультувати, дати пораду. :)

Бажаю Вам усіляких гараздів, успіхів та натхнення!
Сміливо задавайте будь-які питання! І пам'ятайте: якщо ви хочете надрукувати книжку власним коштом і живете недалеко від Херсона, то спочатку зверніться ось сюди.

PS. До речі, подальша співпраця з цим письменником була дуже вдалою. Молодий талановитий автор за свій роман отримав престижну премію "Книга року Дніпропетровська".

Нам було дуже приємно докласти свою працю у створення книги.

Добавить комментарий



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.



Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини