Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Анатолій Анастасьєв. Подорожник
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Іван Ющук. Якщо ти українець
Бериславщина. Рік 1904
Микола Братан. День святого Миколая
Олексюк О.В. Поетика творів Миколи Братана
Чеченський синдром // Ейсмонт Є.М. Юшка по-королівськи: Сміх і сльози, гумор і сатира. — К.–Херсон: Просвіта, 2015. — С. 81.
Чеченський синдром

Повоєнний синдром.

У Володимира Висоцького є пісня, в якій і показаний цей самий синдром ще тої війни. Підвипивший фронтовик-капітан накинувся на зовсім йому незнайомого чоловіка: «А винтовку тебе! А послать тебя в бой?! А ты жизнь прожигаешь, иуда!».

Після стресів на війні людина стає агресивною, злобивою, психічно неврівноваженою. Про це явище у пресі згадують, розповідаючи вже про Чеченську війну, війну Росії проти Чечні, організовану Путіним.

Чеченці зле говорять про росіян, а росіяни про чеченців. Як довго вони будуть ворогами? Декілька поколінь має пройти, не раніше.

Нині війна на сході України, все більше розпалюється ворожнеча українського і російського народів. Для багатьох українців росіяни стали ворогами, і то надовго. На Україні російська мова інколи вже сприймається як ворожа, а у Москві, почувши українську мову, можуть і побити. Не всі, звичайно, всі — це ніхто. Але для багатьох українців росіяни стали ворогами так само, як колись нам німці. Ще й досі дехто, почувши випадкове «хальт», здригнеться. Синдром війни. Війна на сході України проклала глибоку борозну поміж колись братніми народами.

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 
Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 119 книг;
1,511 статей;
344 авторів.
Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (8)