Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Вісник Таврійської фундації. Випуск 11
Молода муза. Випуск 2
Микола Братан. Експромти з посмішкою
Вишиванка. Число 3
Голос Батьківщини
Микола Василенко. Архітектура планиди
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 7
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 7
Документи і матеріали
Редактор, упорядник: 
2006
ISBN: 
966-8547-79-9
Бібліографічний опис: 

Н28

Нариси з історії Бериславщини: Вип. 7: Документи та матеріали / Всеукр. тов-во Просвіта ім. Т.Шевченка; Херсон. обл. орг.; Берислав. рай. орг. - К.-Херсон-Берислав: Просвіта, 2006. - 99 с.: іл.

ВІД УПОРЯДНИКА

Читач тримає у руках уже 7-е число "Нарисів з історії Бериславщини", видання яких було започатковано Бериславською районною організацією Всеукраїнського Товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка 8 років тому.
Цей випуск не містить чиїхось авторських статей. У ньому публікуються документи з історії краю різних часів та урядів. Більшість з них - уперше. Коментарі також майже відсутні. Нехай читач сам аналізує, міркує, робить висновки з минулого. Адже відома давня істина: "Хто не знає свого минулого, той не матиме й майбутнього". Для Українського народу це вельми актуально. Адже далеко не кожен народ пережив стільки лихоліть у своєму поступі. І, хоча, далебі вже давно варто позбутися меншовартісної ментальності та постійного прагнення до скиглення, забувати страждання наших попередників також не варто. Тим паче, що попри усі негаразди, Український народ таки йшов уперед, йшов до своєї Незалежності. Нехай вона ще не така, про яку ми усі мріяли, нехай далеко ще не усе здійснилося, але віра у майбутнє свого Народу - запорука успіхів і досягнень.
А історія завжди була, є і буде складовою частиною цієї віри.
Для тих, хто вірить - ця книга.

* * * * * * * *

Оригінали більшості запропонованих документів зберігаються у фондах Державного архіву Херсонської області (у посиланнях - ДАХО) та відділі краєзнавства обласної Наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. За можливість користування цими матеріалами упорядник висловлює щиру подяку працівникам вказаних установ.
Видання цього числа "Нарисів" було б неможливим без матеріальної та моральної підтримки Бериславської районної ради (голова М.В.Дешко), депутатів ради, районної державної адміністрації (голова В.І.Стеценко), міської ради (голова - О.М.Шаповалов), начальника фінансового відділу райдержаміністрації Є.С.Юлдашева, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Л.В.Полегенко, директора районного історичного музею Т.С.Солодкої, уродженки Берислава, зараз - громадянки США п.Марії Костогриз, благочинного Бериславського округу, настоятеля Свято-Введенського храму о.Олександра (Михайленка), адміністрації Бериславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (директор Гейко А.І.) та мешканців Бериславщини, які люб'язно надали для публікації фотодокументи з сімейних архівів Павлової В.О., Даниленка Ю.Ю., Румеги І.І.

* * * * * * * *

Примітки:
Усе, узяте у квадратні дужки та написане курсивом, є роз'ясненням упорядника.
Тексти друкуються з повним збереженням особливостей мови, орфографії, правопису оригіналів. Там, де читач бачить помилки, навіть неймовірні, прошу враховувати, що саме так написано чи надруковано у документі і помилками не є. Коригування, як на мою думку, спотворило б відчуття духу епохи, коли писалися ці документи.

Сергій Гейко

 

Сторінки

Скачати: 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 116 книг;
1,466 статей;
340 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2014-2015 (10) XIX ст. (6)