Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Швидун. Батьківська криниця
Нариси з історії Бериславщини. Випуск 1
Микола Братан. День святого Миколая
Анатолій Анастасьєв. Борозенське - це з-під лемеша
Вісник Таврійської фундації. Випуск 2
Олег Олексюк. На крилах Просвіти

 

Вийшло уже 9-е число "Нарисів з історії Бериславщини", видання яких було розпочато районною організацією Товариства "Просвіта" ще 8 років тому. Як і один з попередніх випусків, ця книга містить переважно документи й матеріали історії краю ХІХ-ХХ століть. Оригінали зберігаються переважно у фондах Державного архіву Херсонської області (ДАХО) та Обласної наукової універсальної бібліотеки ім. О.Гончара. Але є й матеріали, отримані після переписки з відповідними установами Російської Федерації та через систему Інтернету.

Усі матеріали видрукувані без якихось мовних правок, з особливостями стилістики, орфографії, тодішнього правопису тощо.

Аналіз та висновки з нашого минулого належить робити читачам. Жодних коментарів ми не допускаємо. Але варто завше пам'ятати розхожу думку, що історія вчить лише тому, що нічому не вчить.

Районна організація Товариства "Просвіта" щиро дякує за підтримку та сприяння у виданні цього числа "Нарисів з історії Бериславщини" голові районної державної адміністрації В.Стеценку, депутатам районної ради, міському голові О.Шаповалову, начальникам відділів культури і туризму та фінансового Бериславської райдержадміністрації Л.Полегенко та Є.Юлдашеву, настоятелю Свято-Введенського храму о.Олександру (Михайленку), попереднім керівникам Бериславської загальноосвітньої школи № 1 А.Гейко та А.Литвиненко, голові Херсонського обласного осередку ВУТ "Просвіта" О.Олексюку.

Окрема особлива подяка усім працівникам Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки та Державного архіву Херсонської області.

 

(Усе, узяте у квадратні дужки і набране курсивом, є доповненням упорядника).

Сергій Гейко

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 115 книг;
1,417 статей;
327 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Яндекс.Метрика


Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2013-2014 (4) 2014-2015 (10)