політичне життя

Методи і засоби діяльності партій

За цим критерієм відрізняють партії авангардного і парламентських типів. До перших відносяться партії неофашистські та комуністичні, до других - соціал-демократичні, ліберальні або консервативні. Для партій авангардного типу характерна наявність методів і засобів, що перебувають на межі чи поза законом. Типовим методом "авангардистів" є силовий тиск на органи влади, а арсеналом засобів - страйки, мітинги, акти громадської непокори та фізичного насильства і терору.

Теми: політичні партії, політичне життя, політика

Олег Лиховид. Політичний компас виборця
Політичний компас виборця
сучасний вимір
2004
Метою написання книги була виключно просвітницька мета. “Освічений народ легше вести, але його важче гнати, ним краще управляти, але неможливо поневолити”, — хоч цей вислів англійського політичного діяча Генрі Бруема датований ХІХ століттям, але він залишається актуальним і в наші дні. Лиховид О.М. Політичний компас виборця: Сучасний вимір. — К.–Херсон: Просвіта, 2004. — 59 с.
Теми: політика, вибори, політичні партії, політичне життя

Організаційна структура та членство в партії

Організаційна структура визначає принципи членства і внутрішню субординацію політичного об'єднання. Класичну типологію партій за критерієм принципів членства запровадив провідний французький політолог М.Дюверже у своїй праці "Політичні партії. Їх організація і діяльність у сучасній державі". Він розділив партії на кадрові та масові.

Теми: політика, політичні партії, політичне життя

Партійні системи

Партійна система - це сукупність політичних об'єднань пов'язаних з іншими елементами політичної системи держави і суспільства та між собою певними упорядкованими відносинами, що беруть участь у тій формі політичної діяльності, що зв'язана з формуванням законодавчих і виконавчих структур влади. Партійна система є складовою частиною політичної системи. Оскільки ж сутність, останньої визначається характером державної влади і встановленого нею політичного режиму, остільки і сутність партійної системи залежить від них.

Теми: політика, політичне життя, політичні партії

Політична платформа і програма

Політична платформа визначає перспективну стратегію і поточну тактику діяльності партії і декларується в програмних документах, поточних заявах, законопроектах і програмах розвитку різних сфер суспільного життя, вироблених відповідними політичними об'єднаннями. Політична платформа може носити загальний або конкретно спрямований, наприклад, передвиборчий характер.

Теми: політика, політичні партії, політичне життя

Політичні партії як правовий інститут

Політична структура сучасного громадянського суспільства включає в себе багато громадських об'єднань, що взаємодіють з державою і між собою. Партії - лише один з її видів. Основне значення для їх правового регулювання має формулювання такого юридичного визначення самого поняття "політична партія", яке б дозволило відмежувати партії, як специфічний суб'єкт права від інших видів громадських об'єднань.

Теми: політика, політичні партії, політичне життя

Поради керівникам місцевих організацій політичних партій

Саме на місцеві організації партій лягає основна робота по реалізації партійних програм, рішень, розробка стратегії і тактики розв'язання місцевих проблем, співпраця з державними органами і органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян та профспілковими, проведення виборчих кампаній.

Теми: політика, політичні партії, політичне життя



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.



Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини