Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Микола Василенко. Уламки імперії
Микола Братан. Зорі падають в моря
Микола Братан. Голодна кров
Микола Василенко. Лаодика - царица Селевкидии
Анатолій Анастасьєв. Борозенське - це з-під лемеша
Книга пам'яті: Голодомор 1932-33 у Чаплинському районі
"І нехай не крадеться страх..."

РЕЦЕНЗІЇ

Олег Олексюк

"І нехай не крадеться страх…"

Все колись в житті буває вперше. Перший подих малятка, перше вимовлене слово, перші кроки на шляху самопізнання, до самоствердження. Так, і у Наталії Кудрявченко вервичка дебютів нескінченна.

Народження у самій колисці козацької слави у місті Запоріжжі переломного для соборної України 1990 року мало продовження на теренах Смаглявої Таврії у виявленні педагогами поетичного обдарування білозерської школярки і першодруком її творів на шпальтах районної малотиражки "Придніпровська зірка".

Успішне навчання в Білозерській загальноосвітній школі №1 продовжується не менш успішним навчанням нині вже на II курсі факультету "Технології та дизайн" Херсонського національного технічного університету.

Перемога на Щорічному відкритому конкурсі молодих літераторів "Покоління-ХХI" (Херсон, 2007) продовжилась успішним виступом на Всеукраїнському конкурсі дитячої поезії "Джерельце" імені Йосипа Курлати (Сєвєродонецьк, 2007).

Активна громадянська позиція Наталії у суспільстві була оцінена її ровесниками і тому саме вона очолила Білозерський районний осередок ВМГО "Молода Просвіта", а згодом була обрана і до Правління Херсонського обласного осередку ВМГО "Молода Просвіта".

Літературні дебюти в колективних збірках місцевої літературної студії "Біле озеро" та на сторінках молодіжних альманахів "[[Молода муза]]", "Чиста криниця" та "Вишиванка" увінчані виходом першої оригінальної поетичної збірки Наталії Кудрявченко "Вогонь і погляд".


"Я втечу від снігів
в ніч
і шукатиму щастя
слід.
Я знайду ту єдину
річ,
Що тягнула мене
в політ…" -

так, у польоті переосмислення вічного і буденного, влітає до української літератури нове незашмулене ім'я.

Патріотична громадянська лірика чергується з сентиментально-інтимними роздумами про перші відчуття чаруючого кохання. Елементи пейзажної лірики збагачені життєдайною бентегою та пошуком свіжих метафор. "І нехай не крадеться страх", бо, звичайно ж, знайдуться і ті, які не розділятимуть поглядів пані Наталії, а, можливо, й намагатимуться загасити творчий вогонь молодої поетеси заангажованими догмами, або ж алгоритмами нищівної субкультури. Та я вірю, що одвічні животоки українства додадуть сили і наснаги молодій поетесі на ниві самоствердження у літературній царині Білобережжя.

 

Персоналії: 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 115 книг;
1,417 статей;
327 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Яндекс.Метрика


Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2013-2014 (4) 2014-2015 (10)