нарис

А мені хотілося рости...

Немов кадри архівної кінострічки, мерехтять у пам’яті події далекого дитинства.
Ось біжу з такими, як сам хлопчаками, пастися в паслін і радію, коли у сухому бур’яні вдається знаходити темно-сині ягідки.
Мало хто з молодих людей нині знає, які вони на смак, а для нас то були справжні ласощі. Паслін пасльоном, а нам, дітвакам, кортить чогось суттєвішого за ці солодкуваті ягідки.
Теми: дитинство, село, патріотизм, Батьківщина, батько

Біла казка
Снігова Королева підкралася тихо на санчатах, і згідно розкладу її головного розпорядника Діда Мороза, оживає казка. Течуть без кінця білі нитки, і вже матінка-зима виткала та простелила всюди свої килими. Довкруж така тиша, що зрідні чарівній музиці. Стою, зачарований таємничою мелодією, і все рясніше мою голову вкриває срібляста пороша, і зовсім не казкові думи рояться у голові…
Теми: зима

В житті важлива кожна мить
На пострадянському дереві виросла і молодо забуяла на весняних вітрах перемін нова віть тисячолітнього народу. Знайомлюся з представницею першого дорослого покоління незалежної держави і мимоволі перефразовую відомі слова класика: Я знаю — Україна буде, я знаю — їй процвітати, якщо у неї є такі люди!..
Теми: праця, підприємництво, село

Від лукавого
Хто б міг подумати, що Україна з найбагатшими у світі чорноземами, з невичерпними корисними копалинами і природними ресурсами, з працьовитими людьми докотиться колись до такої руїни, яка сьогодні скрізь, куди не кинь оком?
— А ми попереджали, ми застерігали, що від демократів добра не чекати, — злостиво сичать із своїх закутів рудименти комуністичної імперії.— Це вони довели державу до кризи…
Теми: війна, СРСР

Відповідь манкуртам
За радянських часів мені, як журналістові, випадало на різних зібраннях, конференціях, мітингах слухати високих керівних товаришів. Як правило, свої доповіді і промови вони читали із заздалегідь написаних текстів і обов’язково на російській мові. Вона була мовою влади. Дивні метаморфози відбувалися з людьми. Ледве було когось висунуть на бодай мізерну керівну посаду, як він тут же забував рідну мову, виступаючи з трибуни перед земляками. Перехід на мову влади мав підкреслювати зверхність над іншими, уявну значимість у суспільстві.
Теми: патріотизм, мова

Відцвіла трояндова алея…
Півтора десятка східців з центральної вулиці селища ведуть на терасу, де у затінку запашних туй приємно відпочити будь-якої пори року. Звідси ще східцями спускаюсь на нижню терасу, потім на набережну площу до підвісного містка через Інгулець. А там — зарічний комплекс культури, спорту і відпочинку. Здійснюю подорож подумки, бо мені в інвалідному візку туди не дістатись. Може це й на краще?.. Нехай у пам’яті залишається все, як було колись…
Теми: природа

Глибокий колодязь

СЕЛО МОЄ РІДНЕ

Глибокий колодязь


Під велетенським куполом блакитного неба розпростерся мальовничими килимами-самобранками наш південний рівнинний степ.
Уранці, коли під промінням молодого світила виблискують бурштином і ряхтять золотими лелітками роси, коли вдихається на повні груди настояне на хлібних злаках і чебрецях повітря, постають міражами далекі степові села.
Теми: криниця, колодязь, патріотизм, Батьківщина

Діяння нечестивих
Було з якого боку не в’їздиш до Великої Олександрівки, ще здалеку привертала погляд гарна баня місцевого храму з хрестом на маківці.
Споруджений він року 1898-го у класичному архітектурному стилі, величчю своєю вивищувався над усіма іншими будівлями селища.
Теми: село

Сторінки



Корисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

 

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 127 книг;
1,631 статей;
383 авторів.



Розробка та підтримка

порталу "Просвіти" Херсонщини