Видання херсонської філії видавництва "Просвіта":

Іван Ющук. Якщо ти українець
Бериславщина. Рік 1904
Іван Немченко. Світло надії
Микола Братан. Сузір'я Плеяд
Вісник Таврійської фундації. Випуск 4
Історія Просвіти Херсонщини. Том 1

НАШ ЛІТОПИС

 

Ірина Стамплевська

Вітаємо лауреата

 

Урочисте привітання славного тавричанина, самобутнього поета відбулося у стінах Херсонського державного університету. Наш заклад приймав свого шанованого випускника Анатолія Кичинського. Своєрідний, високопоцінований у сфері літературотворчості митець словоообразу цього року удостоєний почесного визнання Комітетом національної премії ім. Т.Шевченка. Поет приймав поздоровлення від друзів і колег: письменника М.І.Братана, ректора ХДУ Ю.І.Бєляєва, голови обласної письменницької організації В.С.Загороднюка, голови Комітету національної премії ім. Т.Шевченка Р.М.Лубківського, від викладачів і директора Інституту філології та журналістики В.П.Олексенка та його студентів. Майже всі факультети нашого університету прийшли висловити свою радість за Анатолія.

Микола Братан розпочав свою промову з рядків Ліни Костенко: "Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі", що стало промовистим епіграфом до всього свята. Микола Іванович із захватом і щирою повагою розповідав про Анатолія Кичинського. Особливо вразила гостей свята історія про те, як кілька років тому, перебуваючи в Австралії, Микола Іванович почув рідні переспіви по радіо - пісню "На відстані сльози" на слова херсонського поета Анатолія Кичинського. Що може бути приємнішим у далекій, нехай і привітній, але чужій країні?! Після розповіді М.Братана усіх захопила влада музики і співу ансамблю "Славутянка".

Анатолій Кичинський

Ректор Херсонського державного університету висловив теплі привітання пану Анатолієві. "Він ніколи не був заангажований - ні ідеологічно, ні фінансово. Ніким і нічим", - ділився своїми переконаннями Юрій Іванович. З паном ректором справді можна погодитись і у тому, що ніякий навчальний заклад не зміг би дати Анатолію Кичинському те, що йому дали Творець і Батьківщина.

Голова обласної письменницької організації В.С.Загороднюк присвятив лауреатові власні поетичні рядки, що дуже його зворушило.

Захищати національні надбання у галузі літератури закликав усіх присутніх голова Комітету національної премії ім. Т.Шевченка Р.М.Лубківський.

Квіти і добрі побажання нових досягнень у літературній творчості дарували у цей день визначному поетові Анатолію Кичинському.

 

 

Персоналії: 

Додати коментарКорисно? Сподобалося? - То поділіться!
Цим Ви допоможете своїм друзям, культурі України та нашому сайту. Дякуємо!

Кількість

Наразі на сайті "Просвіта" Херсонщини розміщено 115 книг;
1,417 статей;
327 авторів.

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
Українські афоризми "Нові сучасні афоризми"

Яндекс.Метрика


Хронологія

1654 (8) 1917 (6) 1918-1921 (6) 1929 (5) 1932-1933 (67) 1941 (4) 2013-2014 (4) 2014-2015 (10)